Nuty: nuty na fortepian

Marzena Kamińska: Tańce ( + płyta CD) - nuty na fortepian

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Cykl polskich tańców narodowych opracowanych na fortepian. Wydanie obejmuje tańce takie jak: Krakowiak, Kujawiak, Oberek, Mazur, Polonez, a także czeski taniec Polka, taniec niemieckiego pochodzenia – Walc oraz forma stylizowana – Mazurek. Wszystkie tańce wywodzą się z działań opartych na improwizacji fortepianowej autorki niniejszego cyklu i mają postać użytkową. Do książki dołączona została płyta CD. Materiał dźwiękowy oparty jest na tonalności dur-moll oraz na tonalności rozszerzonej. Warstwa agogiczna, dynamiczna i artykulacyjna – stanowi propozycję do uznania wykonawcy. Zawartość płyty CD: Krakowiak – 1:26Kujawiak – 2:27Oberek – 1:39Mazur – 2:23Polonez – 5:33Polka – 1:59Walc – 3:33Mazurek – 3:41 Spis utworów: KrakowiakKujawiakOberekMazurPolonezPolkaWalcMazurek Tytuł: Tańce na fortepianAutor: Marzena KamińskaStopień: dla średnio zaawansowanychInstrument: fortepianWydawnictwo: Akademia Muzyczna w GdańskuFormat: 31 × 23 × 1 cm, miękka oprawa, w komplecie płyta CDJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801544643 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Schubert Franz - Tańce na akordeon
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
PWM Rni - Frozen (utwory na fortepian, wokal i gitar)
MStar pokrowiec na fortepian Yamaha GC1
Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”, która została uznana przez krytyków muzycznych na całym świecie jednym z największych i najważniejszych hołdów muzycznych oddanych Piazzolli, będzie miała również premierę w Polsce!

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Suita

Suita

Jedną z najważniejszych form powstałych w epoce baroku jest suita. Jest to seria tańców, które wraz z Bachem i Heandlem zostały uporządkowane w następujące cztery główne tańce...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl