Nuty: nuty na fortepian

Marta Ptaszyńska: Pianophonia - cykl etiud na fortepian

29 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Inspiracją do każdej z trzech etiud tego cyklu zatytułowanych Improvisation with Blue, Steps of Silence i Ad Parnassum stały się kolejno obrazy Wassily Kandinsky'ego, Yves Tanguy'ego i Paula Klee. Wpatrując się w obrazy autorka słyszy muzykę. W tym jej widzeniu każdy obraz koresponduje ze specyficznymi układami dźwiękowymi, które następnie przekształca w pełne myśli muzyczne. Utwory to muzyczne wizje inspirowane tym malarstwem. Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych. Spis utworów: Ptaszyńska Marta - Ad Parnassum (after Paul Klee) Ptaszyńska Marta - Improvisation with Blue (after Wassily Kandinsky) Ptaszyńska Marta - Steps of Silence (after Ives Tanguy) Tytuł: Pianophonia Cykl etiud na fortepianAutor: Marta PtaszyńskaNotacja muzyczna: zapis nutowyInstrument: fortepianStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychWydawnictwo: PWMFormat: 20 stron, A3 leżący, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Czerny Carl - Wybr etiud na fortepian z op. 139, 599, 636 i in.; z. 1
PWM Czerny Carl - Wybr etiud na fortepian z op. 139, 599, 636 i in.; z. 2
PWM Rybicki Feliks - Zaczynam gra na fortepian, op. 20
Miguel Esteva Marta gitara klasyczna 4/4
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

Asen Tanchev

Asen Tanchev

Asen Tanchev – fortepian (Bułgaria/Niemcy)

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl