Nuty: nuty na pianino dla początkujących

Marta Mołodyńska-Wheeler: Nuciaki - nuty na fortepian

55 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja "Nuciaki na fortepian" są unikalnym zbiorem utworów łączących elementy muzyki klasycznej i ludowej z tą nieco lżejszą – taneczną, jazzową i latynoamerykańską formą. Kompozycje skierowane są przede wszystkim do młodych pianistów chcą poznawać różne style muzyki fortepianowej i poszerzyć swój repertuar. Grając wspomniane utwory pianiści mogą rozwijać swoją biegłość, zarówno w obszarze klasycznej pianistyki (warstwy technicznej, interpretacyjnej i wrażliwości brzmieniowej), jak i na polu muzyki popularnej. W Nuciakach muzycy spotkają się z wyzwaniami artykulacyjnymi, rytmicznymi oraz harmonicznymi. Nuty przeznaczone dla początkujących muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis treści: 1. Płatki śniegu2. Z wizytą u dzięcioła3. Statek piracki4. Tajemnicza komnata5. Tańczące iskierki6. Mazurek w zadumie7. Tęsknota8. Za drzwiami lasu9. Nadmorska promenada10. Blues na smutki11. Wyścigi konne12. Baletnica w białym puchu13. Ulotny motyl14. W blasku świecy15. Noc w buenos16. Aksamitny fotel17. Na krakowskim rynku18. Lipowa kołysanka19. Pinokio20. Walc do poduszki21. Rollercoaster22. Rumba wśród drzew23. Oberek z przytupem24. Pana rhei25. Na Mazowszu26. Tangoroso27. Ole!28. Idąc w nieznane29. Ale jazz!30. Bujając w łodzi Tytuł: Nuciaki na fortepianAutor: Marta Mołodyńska-WheelerInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaStopień trudności: dla początkującychWydawnictwo: PWMFormat: 88 stron, N4 stojący, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790274040369 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Miguel Esteva Marta gitara klasyczna 4/4
Miguel Esteva Marta gitara klasyczna 3/4
PWM Ptaszyska Marta - ABC perkusisty
AN Brzoza Marta ″Ukuldy, zbir kold i pastoraek na ukulele″ ksika
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl