Nuty: nuty na fortepian

Maria Szymanowska: Dwadzieścia etiud i preludiów tom 1 - nuty na fortepian solo

55 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


W Polsce gatunek etiudy zapoczątkowała Maria Szymanowska publikując Vingt exercices et préludes w 1819 roku. Jej etiud nie należy zaliczać wyłącznie do typu étude-exercice, lecz także do drugiej grupy wyróżnionej przez Nathalie Froud. Sytuują się one mianowicie jako études de perfectionnement, związane są też niekiedy z kategorią étude de salon, a także, w pewnym sensie, z étude de concert. Nuty na fortepian solo, dla zaawansowanych. Tytuł: Dwadzieścia etiud i preludiów tom 1Autor: Maria SzymanowskaStopień trudności: dla zaawansowanychWydawnictwo: PWMInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyFormat: N4, twarda oprawaJęzyk wydania: polski, angielski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Czerny Carl - Wybr etiud na fortepian z op. 139, 599, 636 i in.; z. 2
PWM Czerny Carl - Wybr etiud na fortepian z op. 139, 599, 636 i in.; z. 1
PWM Klechniowska Anna Maria - Szkoa na fortepian
AN Marusij Bartomiej ″10 etiud na gitar solo″ ksika + CD
Maria Szymanowska

Maria Szymanowska

Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl