Nuty: Nuty

Kuba Stankiewicz: Inspired by Roman Statkowski - seria Revisions - płyta CD

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Repertuar wydawnictwa ANAKLASIS to polska muzyka XX i XXI wieku. Głównym celem jest popularyzacja muzyki współczesnej. Katalog podzielony jest na serie wydawnicze. Ta publikacja należy do serii Revisions. Kuba Stankiewicz to znakomity pianista jazzowy i kompozytor, który profesjonalną karierę rozpoczął w połowie lat 80. studiując w Berklee College of Music w Bostonie, w Ameryce grał m.in. w orkiestrze Artie Shawa. Po powrocie do Polski badał wpływ polskiej przedwojennej muzyki filmowej na rozwój światowego jazzu. Wydał albumy z muzyką Victora Younga, Bronisława Kapera oraz Henryka Warsa w autorskim opracowaniu pianisty. Stankiewicz pochylił się wreszcie nad operą Maria Statkowskiego i z jej motywów stworzył romantyczną, ale i współczesną jazzową opowieść.  Wykonawcy: Daniel Rotem – saksofon tenorowy i sopranowyKuba Stankiewicz – fortepian, opracowanie muzyczneDarek Oleszkiewicz – kontrabasTina Raymond – perkusja Tytuł: Inspired by Roman StatkowskiAutor: Kuba StankiewiczWydawnictwo: AnaklasisSeria: Revisions Format: płyta CDJęzyk wydania: polski   zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Sienkiewicz Kuba - Piosenki na gos z fortepianem
AN Ziemlaski Roman - Gitara z nauczycielem i bez, ksika
AN Ziemlaski Roman ″Nutki krasnoludki″ ksika
AN Ziemlaski Roman ″Gitara z nauczycielem i bez″ DVD
Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”, która została uznana przez krytyków muzycznych na całym świecie jednym z największych i najważniejszych hołdów muzycznych oddanych Piazzolli, będzie miała również premierę w Polsce!

Suita

Suita

Jedną z najważniejszych form powstałych w epoce baroku jest suita. Jest to seria tańców, które wraz z Bachem i Heandlem zostały uporządkowane w następujące cztery główne tańce...

Zespół GIARDINO DI DELIZIE

Zespół GIARDINO DI DELIZIE

W marcu 2020 ukazała się druga płyta zespołu Gems of the Polish Baroque tym razem z polską barokową muzyką instrumentalną. Na płycie znajdują się utwory Szarzyńskiego, Förstera, Mielczewskiego, Jarzębskiego i Zieleńskiego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl