Nuty: Nuty

Katarzyna i Damian Krajka: Fletoteka II - Flutetales 2 - nuty na flet poprzeczny z fortepianem dla początkujących

69 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Fletoteka 2 to kompozycje skierowane dla najmłodszych flecistów, będących na przełomie pierwszej i drugiej klasy szkoły muzycznej I stopnia. Zbiór utworów jest kontynuacją pierwszej części Fletoteki, w której używamy od trzech do sześciu dźwięków. Część druga zbioru rozszerza tę skalę ale skupią się przede wszystkim na zaproponowaniu utworów, które wprowadzą dźwięk d2. Dźwięk ten, z powodu trudniejszego chwytu, sprawia problem młodym muzykom, zwłaszcza w połączeniu z dźwiękiem c lub h. Fletoteka pozwala uniknąć trudnych połączeń powodujących spięcia rąk i odkształcenia prawidłowego aparatu dłoni. Utwory stosują dźwięk d2 po pauzie lub po chwycie, który angażuje co najmniej cztery palce, aby chwyt był stabilny.Utwory poprzez dobór dźwięków dbają również o kontrolę piątego palca prawej ręki. Dwa z nich mogą być z powodzeniem stosowane jako forma powrotu do trzymania piątego palca, gdyż pomijają dźwięk d2. Niektóre utwory mają zaproponowaną alternatywną artykulację lub rytm.Fletoteka składa się z dziewięciu utworów o różnej problematyce i skali trudności. Ostatnia kompozycja zawiera drugi głos fletu dla nauczyciela. Wszystkie utwory posiadają atrakcyjny akompaniament fortepianu.Inspiracją dla powstania zbioru było zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich oraz ciekawostki przedstawiane przez fantastycznego szczecińskiego przewodnika. Pierwszą część książki możesz kupić>>>tutaj Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis treści: 1. Bal jak ongiś2. Wieczorek w mennicy3. Wiosna na krużgarnku4. kwestia krawca z baszty5. Zielony maszkaron6. Serenada z ulicy kuśnieży7. Drzemka wieszkolety8. dzwonów dysputa na wieży9. Zakręcona estakada Tytuł: Fletoteka 2 - Flutetales 2Autor: Katarzyna Krajka i Damian KrajkaStopień trudności: dla początkującychInstrument: flet poprzeczny, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Krajka KreatywnaFormat: 36 stron, A4, oprawa miękka Język wydania: polski, angielskiISBN: 9790902017398 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha WF49240R TRUSS HEAD SCREW 5.0X16 MFZN2W3 L-140S
Stagg 77F flet poprzeczny (futerał)
Arnolds&Sons AFL-210E flet poprzeczny
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
flet

flet

Flet to ogólna nazwa instrumentów dętych drewnianych wargowych (współcześnie często wykonany jest z metalu, srebra, lub złota). Najczęściej spotykane odmiany fletu to flet wielki najpopularniejszy) oraz flet mały (piccolo).

Atsuko Koga – flet

Atsuko Koga – flet

Urodzona w Fukuoce, w Japonii. Po ukończeniu nauki w Tokio, przeniosła się do Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem.

Katarzyna Duda - skrzypce

Katarzyna Duda - skrzypce

Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesan

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl