Nuty: Nuty

Karol Szymanowski: I Kwartet smyczkowy; II Kwartet smyczkowy op. 37, 56 - Zofia Helman

59 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


II Kwartet smyczkowy powstał jesienią 1927 roku w Warszawie. Szymanowski zadedykował go swoim przyjaciołom Dr Olgierdowi i Julii Sokołowskim, premiera dzieła odbyła się 14 maja 1929 roku w Warszawie.Kwartet, skomplikowany w swej formie i surowy w brzmieniu należy do dość trudnych w odbiorze utworów Szymanowskiego. Utwór ma nietypową, 3-częściową budowę, z częścią środkową w charakterze scherza oraz podwójną fugą jako finałem. W utworze kompozytor nawiązał do folkloru góralskiego poprzez motywy spokrewnione z baletem Harnasie. Na przykład w części III kompozytor wprowadził podwójną fugę, w której pierwszym temacie nawiązał do góralskiej melodii Sabałowej, wykorzystanej również w zakończeniu Tańca zbójnickiego w Harnasiach. Tytuł: I Kwartet smyczkowy; II Kwartet smyczkowy GA/CE T.6 op. 37, 56Autor: Karol Szymanowski, autor opracowania: Zofia HelmanInstrument: kwartet smyczkowyStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaSeria: Szymanowski, GA / CEWydawnictwo: PWMFormat: 52 stron, N4 stojący (235x305 mm), oprawa miękkaISBN: 9790274016531 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
PWM Altberg Emma, Romaszkowa Zofia - 313 wprawek na fortepian
PWM Peret-Ziemlaska Zofia, Szewczyk Elbieta - Uczmy si solfeu
Yamaha XQ199A00 przetwornik AD dla 02r, 03D
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Wiolonczela

Wiolonczela

Instrument smyczkowy wywodzący się z violi da braccio powstał mniej więcej około roku 1560 niedługo po pojawieniu się skrzypiec. Niestety jednak wiolonczela nie miała tyle szczęścia co skrzypce...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl