Nuty: Nuty

Karol Szymanowski: Gesamtausgabe / Complete Edition tom A2 - Sinfonie / Symphonies - III Symfonia op. 27, IV Symfonia op. 60 (partytura)

120 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'III Symfonia' jest kompozycją pośrednią pomiędzy symfonią a kantatą. Badacze doszukują się w niej wzorców symfoniki mahlerowskiej. W potężny aparat wykonawczy włączył kompozytor partie wokalne, które wykorzystują teksty orientalnego poety Mewlany Dżalaluddina Rumiego. 'IV Symfonię' pisał z myślą o wykonywaniu przez siebie na koncertach. Nie przypadkowo jest więc przeznaczona na fortepian i orkiestrę. Swą 3-częściową budową utwór zbliża się bardziej do koncertu aniżeli do symfonii. Spis utworów: Szymanowski Karol - III Symfonia "Pieśń o nocy" op. 27 Szymanowski Karol - IV Symfonia - koncertująca op. 60 Tytuł: Sinfonie / Symphonies, GA/CE A2 (III Symfonia 'Pieśń o nocy' na tenor solo, chór mieszany i orkiestrę op. 27; IV Symfonia concertante na fortepian i orkiestrę op. 60)Autor: Karol Szymanowski, autor opracowania: Teresa ChylińskaNotacja muzyczna: partyturaSeria: Szymanowski Gesamtausgabe Complete EditionWydawnictwo: PWMFormat: 224 stron, 270 x 350 mm, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, niemiecki, polskiISBN: 8322423241 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian
Meinl HFDDBRACKET wspornik HFDD COMPLETE
Tama HPSC Sync Coil Complete
Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl