Nuty: Nuty

Joseph Haydn: Divertimenti - nuty na obój, klarnet i fagot

125 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera sześć divertiment Josepha Haydna opracowanych na trio stroikowe (obój, klarnet i fagot) Divertimento to kompozycja instrumentalna stosowana w XVII i XVIII wieku o prostym charakterze, niewielkich rozmiarach i składająca się z kilku części. Divertimento pochodzi od suity, a forma wykazuje podobieństwo z wczesną symfonią. Kompozycje w tej formie pisali m.in. Wolfgang Amadeus Mozart i Joseph Haydn. Nuty opracowane dla średnio zaawansowanych muzyków.  Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis utworów: 1. Divertimento No. 1 (Hob XI, 53)2. Divertimento No. 2 (Hob XI, 87)3. Divertimento No. 3 (Hob XI, 96)4. Divertimento No. 4 (Hob XI, 101)5. Divertimento No. 5 (Hob XI, 114)6. Divertimento No. 6 (Hob XI, 117) Tytuł: Divertimenti na obój, klarnet i fagotAutor: Joseph HaydnStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: obój, klarnet, fagotNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: EufoniumFormat: A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801581747 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M Statyw Klarnet basowy/ fagot 150/1
K&M 15010-011-55 statyw na klarnet basowy/ fagot 150/1
Rohema Percussion Haydn, batuta
PWM Lic Lesław - 15 ćwiczeń na klarnet solo
fagot

fagot

Fagot składa się z dwóch drewnianych rur różnej długości połączonych ze sobą w dolnej części instrumentu (tzw. stopie) oraz ustnika w formie podwójnego stroika nakładanego na wygiętą rurkę (często srebrną lub złotą) w kształcie litery "S" nazywaną "Esem". Fagot posiada wyraziste sil

Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Obój

Obój

Obój to instrument dęty drewniany z podwójnym stroikiem w kształcie lekko stożkowatej piszczałki o skali b-f2. Barwa dźwięku oboju jest bardzo miękka, lekko nosowa przypominająca nieco brzmienie instrumentów ludowych.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl