Nuty: Nuty

Historia muzyki - album dla miłośników muzyki - Oskar Łapeta

29 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Najbardziej niezwykłą cechą muzyki, która towarzyszy ludziom od zarania dziejów, jest jej uniwersalność. Utwory napisane przez artystów, którzy żyli i tworzyli nawet kilkaset lat temu, w zupełnie odmiennych warunkach społecznych i kulturowych, dociera do najgłębszych zakamarków duszy odbiorcy żyjącego na początku XXI wieku. Album 'Historia muzyki' Oskara Łapety zawiera informacje dotyczące muzyki klasycznej, zwłaszcza form i stylów oraz twórczości najsłynniejszych kompozytorów. To książka dla wszystkich miłośników muzyki, która ukazuje, jak kształtowała się kultura muzyczna od najdawniejszych czasów. To podróż do świata największych muzyków i kompozytorów, nurtów muzycznych i zjawisk, a wszystko przedstawione jest na tle historyczno-kulturalnym. Całości dopełniają piękne ilustracje oraz liczne ciekawostki.Autor Oskar Łapeta publikował na łamach Ruchu Muzycznego, Presto, Res Facta Nova czy w Kwartalniku Młodych Muzykologów. Jest cenionym muzykologiem, psychologiem i publicystą, a najbardziej interesują go sprawy muzyki XIX i pierwszej połowy XX wieku. Tytuł: Historia muzykiAutor: Oskar ŁapetaStopień trudności: dla dzieci 10+ i młodzieżyInstrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: SBMFormat: 245x305 mm, 128 str., twarda oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788380594739 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 1
Lee Oskar Harmonijka ustna Harmonic Minor 1910H F-Moll
Lee Oskar Harmonijka ustna Harmonic Minor 1910H C-Moll
Pod Tatrami rusza Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Pod Tatrami rusza Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Z pasji, determinacji i sporej dawki szaleństwa zrodził się w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. W tym roku już po raz trzeci podnóża Tatr i Pienin zapraszają miłośników muzyki.

MISTRZOWIE EPOK I ICH DZIEŁA

MISTRZOWIE EPOK I ICH DZIEŁA

Dla tych wszystkich melomanów, dla których historia muzyki rozpoczyna się od Jana Sebastiana Bacha, mamy dwie wiadomości: jedną – bardzo dobrą, drugą – też dobrą, choć może nienajlepszą.

Formy muzyki kameralnej  - Forma Sonatowa

Formy muzyki kameralnej - Forma Sonatowa

Początków formy sonatowej można doszukiwać się w epoce baroku. Istotnym elementem dla rozwoju muzyki kameralnej jest powstanie sonaty triowej i solowej z basso continuo.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl