Nuty: Nuty

Flamenco Guitar - Technique, Theory and Etudes (+ audio i video online) - Yago Santos - praktyczna szkoła stylu gry flamenco na gitarę

181 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Naucz się technik gitarowych flamenco! Ta praktyczna książka przedstawia podstawowe pojęcia, rytmy, dźwięki, techniki i teorię flamenco. Zrozumiesz formy i style flamenco, terminologię i autentyczne praktyki wykonawcze, zarówno jako gitarzysta solowy, akompaniament wokalisty, jak i towarzyszenie tancerzowi. Obejmuje tradycyjne i bardziej współczesne podejścia do flamenco, prezentując techniki (i zalecane słuchanie) mistrzów flamenco, takich jak Ramón Montoya, Sabicas, Paco de Lucía, Rafael Riqueni, Gerardo Núñez, Diego del Morao i wielu innych. Autorskie etiudy i falsety autora przedstawione w tradycyjnej notacji i tabulaturze odzwierciedlają tradycyjne i nowoczesne style i techniki flamenco. Do książki dołączony jest specjalny kod umożliwiający dostęp do materiałów muzycznych przez Internet. Dostęp możesz uzyskać za pomocą komputera, smartfonu i tabletu. Pliki audio zawierają 96 filmów demonstracyjnych i 192 ścieżki audio do demonstracji i ćwiczeń z udziałem perkusji na żywo. O tym w jaki sposób uzyskać do nich dostęp przeczytasz >>> w artykule  Ta książka pomoże: • Zidentyfikować główne cykle rytmiczne i wzory klaskania stosowane we flamenco i zrozumieć jak odnoszą się one do różnych stylów flamenco (palos) • Wykonywać techniki gitarowe flamenco, takie jak tremolo, golpe, picado, alzapúa, rajeo i inne, poprzez serię praktycznych ćwiczeń i etiud w różnych palos • Zrozumieć i zastosować charakterystyczne pojęcia teoretyczne, takie jak skale flamenco, akordy i kadencje • Zrozumieć formę i strukturę flamenco i skutecznie przekazywać formalne pojęcia podczas występu, takie jak llamada, cierre, falseta, letra i escobilla • Ćwiczyć poznane techniki w serii oryginalnych rozszerzonych solówek (falsety) w najpopularniejszych stylach flamenco: soleá, fandangos de huelva, guajira, bulerías, alegrías, tanga i soleá pro bulerías  Tytuł: Flamenco Guitar - Technique, Theory and EtudesAutor: Yago SantosStopień trudności: dla początkujących do średnio-zaawansowanychInstrument: gitara klasycznaNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Hal LeonardFormat: 96 stron, A4, oprawa miękka, dołączony kod audio i video onlineJęzyk wydania: angielskiISBN: 9780876392126 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Peterson Oscar - Jazz exercises, minuets, etudes & pieces for piano
Meinl JRABBBUCH2 Johnny Rabb The Official Freehand Technique + CD
Steinberg Cubase Artist 7 program komputerowy (darmowy update do wersji 8 online)
Steinberg Cubase Artist 7 EDU program komputerowy, wersja edukacyjna (darmowy update do wersji 8 online)
MoNo Guitar Duo

MoNo Guitar Duo

MoNo Guitar Duo to polsko-włoski duet gitarowy z Rzymu. Anna i Giuseppe poznali się w 2010 r. podczas studiów magisterskich w Conservatorio „Santa Cecilia”, ale idea założenia MoNo Guitar Duo przyszła im dopiero w 2017 r.

Mikołaj Stroiński - kompozytor

Mikołaj Stroiński - kompozytor

Obok komponowania muzyki telewizyjnej i filmowej Mikołaj Stroiński z sukcesami komponuje ścieżki do popularnych gier video. Ostatnim, znaczącym projektem, jest muzyka do trzeciej części sagi o Wiedźminie – „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet

Początki historii kwartetu sięgają 1993 roku, kiedy to Joanna Baran i Jadwiga Wołek założyły duet gitarowy o nazwie Alirio Duo. Pomimo sukcesów jakie duet odnosił w Polsce i za granicą, artystki postanowiły poszerzyć jego skład, chcąc wzbogacić...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl