Nuty: solfeż

Elementarne podstawy z zakresu czytania nut - zbiór zadań muzycznych cz 1 - Katarzyna Ignaciuk

18 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pierwsza część książki-podręcznika pani Katarzyny Ignaciuk zawiera podstawy z zakresu czytania nut zebrane w formie zadań muzycznych adresowanych do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się czytać nuty. To doskonała pomoc dydaktyczna zarówno dla nauczyciela, jak również zestaw ćwiczeń dla ucznia. Jest to pierwsza książka z serii, w której omówione zostały podstawowe zasady notowania nut i ich odczytywania, opatrzone dużą ilością zadań muzycznych. Podręcznik to efekt wieloletniej pracy autorki z dziećmi i próba odpowiedzi na potrzeby, jakie niesie ze sobą współczesna edukacja muzyczna. Ćwiczenia muzyczne i wprowadzane kolejno zagadnienia zostały tak poukładane, aby osiągnąć jak największy efekt praktyczny poznawanej wiedzy muzycznej. Zawartość:Dział I zawiera elementarne podstawy czytania nut: pięciolinia, klucz wiolinowy, informacje jak i gdzie zapisujemy dźwięki, co to jest gama, wprowadzenie do pisowni poszczególnych dźwięków na pięciolinii. Dział II obejmuje szereg ćwiczeń opartych na ośmiu dźwiękach gamy i zasadzie odczytywania nut z pięciolinii. W dziale III została omówiona pisownia dźwięków znajdujących się na liniach dodanych górnych i dolnych. Znajdują się tam również liczne ćwiczenia utrwalające poznany temat. Dział IV nawiązuje do nazw literowych dźwięków, natomiast rozdział V jest kontynuacją działu IV i obejmuje naukę czytania, a także określania wysokości dźwięków od oktawy małej do trzykreślnej. Tytuł: Elementarne podstawy z zakresu czytania nut - zbiór zadań muzycznych cz. 1Autor: Katarzyna IgnaciukStopień trudności: -Instrument: głosNotacja muzyczna: zapis nutowy, zapis rytmicznyWydawnictwo: PolihymniaFormat: 106 str, B5, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788378473503 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lasocki Jzef Karol -May solfe, zbir wicze i melodii ludowych do czytania nut gosem
PWM Danyszowa H., Iszkowska Z., Jargoń J., Leitner M., Moszumańska-Nazar K. - <br />Zbiór ćwiczeń do kształcenia słuchu
Yamaha WF49240R TRUSS HEAD SCREW 5.0X16 MFZN2W3 L-140S
Sonorous SP 100B podstawy głośnikowe, szkło czarne
Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

Ten urodzony w 1819 roku w Ubielu kompozytor w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Augusta Freyera w Warszawie. Następnie wyjechał do Mińska, gdzie udzielał mu lekcji Dominik Stefanowicz. W 1937 roku pojechał do Berlina, by doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wiedzę z zakresu...

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”, która została uznana przez krytyków muzycznych na całym świecie jednym z największych i najważniejszych hołdów muzycznych oddanych Piazzolli, będzie miała również premierę w Polsce!

Katarzyna Duda - skrzypce

Katarzyna Duda - skrzypce

Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesan

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl