Nuty: Nuty

Camille Saint-Saens: Sonate pour Basson et Piano op. 168 - sonata fagotowa - nuty na fagot z fortepianem

79 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Sonata fagotowa G-dur op. 168, został napisany przez Camille Saint-Saëns w 1921 roku jako jedno z jego ostatnich dzieł. Ta sonata fagotowa jest ostatnią z trzech sonat, które Saint-Saëns skomponował na instrumenty dęte. Pozostałe dwie to Sonata na obój i Sonata klarnetowa, napisane w tym samym roku. Utwory te były częścią starań Saint-Sansa o poszerzenie repertuaru na instrumenty, na które wcześniej nie napisano prawie żadnych partii solowych. Publikacja zawiera nuty na fagot z akompaniamentem fortepianu, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Sonate pour Basson et Piano op. 168Autor: Camille Saint-SaensStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fagot, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: DurandFormat: 64 strony, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielski, niemieckiISBN: 9790044044566 / 9790044095094 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Fantini Basson B/21 37-2 akordeon basowy
Fantini Basson BCR/20 87-(37)-2 akordeon guzikowy basowy
PWM Boismortier J.B. SONATA E-Moll na flet, viol da Gamba and B.C.
Nord Piano 88 stage piano
fagot

fagot

Fagot składa się z dwóch drewnianych rur różnej długości połączonych ze sobą w dolnej części instrumentu (tzw. stopie) oraz ustnika w formie podwójnego stroika nakładanego na wygiętą rurkę (często srebrną lub złotą) w kształcie litery "S" nazywaną "Esem". Fagot posiada wyraziste sil

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Leszek Wachnik - fagot

Leszek Wachnik - fagot

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu prof. Z. Płużka (dyplom z wyróżnieniem w 1995 r.).

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl