Nuty: nuty na fortepian

Aleksandr Skriabin: 24 Preludes op. 11 - preludia - nuty na fortepian

78 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Aleksander Skriabin zajmuje szczególne miejsce wśród rosyjskich kompozytorów fortepianowych przełomu XIX i XX wieku. Już od jego pierwszych kompozycji jego pisarstwo sięgało od tradycji chopinowskich po współczesnych twórców jak Głazunow i Rachmaninow.  Szczególnie słychać to w niezliczonych preludiach kompozytora, z których 24 zostały zebrane w opus 11 i w których eksplorują kolejno wszystkie tonacje durowe i molowe. Jednak mimo ścisłego trzymania się porządku cyklu kwintowego, Skriabin zależało na tym, aby każde preludium istniało jako mała, samodzielna kompozycja, niezależna od pozostałych preludiów. Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: 24 Preludes op. 11 - preludiaAutor: Aleksandr SkriabinStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Peters EditionFormat: 51 stron, A4, oprawa miękka Język wydania: angielski, niemiecki, francuskiISBN: 9790014107437 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
PWM Bach Johann Sebastian - atwe utwory na fortepian
PWM Rni - Keep Calm and Play On na fortepian
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl