Krystian Burda Droga Do Żelazowej Woli

38.99 PLN  zobacz w sklepie »


Książka Jest Podsumowaniem Wystawy I Konferencji Naukowej Zorganizowanych W 2014 Roku W Domu Urodzenia Fryderyka Chopina I Parku W Żelazowej Woli Poświęconych Najciekawszej I Najoryginalniejszej Koncepcji XX-wiecznego Pomnika Zadedykowanego Fryderykowi Chopinowi, Którego Autorem Jest Krystian Burda. Książka Jednocześnie Jest Szczegółowym Studium Niezrealizowanego Projektu, Jest Też Hołdem Złożonym Krystianowi Burdzie, Artyście, Projektantowi, Którego Twórczość Powinna Znaleźć Swoje Należne Miejsce W Historii Sztuki.
Projekt Droga Do Żelazowej Woli - Studium Czasoprzestrzeni Zwieńczył Kilkuletnie Studia Krystiana Burdy Nad Zagadnieniem Rytmów W Czasie I Przestrzeni, Prowadzone W Pracowni Oskara Hansena I Janusza Jarnuszkiewicza Na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych W Warszawie. Burda Zaprezentował Koncepcję Pomnika-drogi W 1961 Roku Podczas Obrony Swej Pracy Dyplomowej. Pokazał Wtedy Film, Makietę Z Fragmentem Pomnika, Okrągły Relief Ukazujący Ideę Percepcji Form W Ruchu, Plansze Ilustrujące Ideę Pomnika W Przestrzeni I Zdjęcia Pejzażu Mazowieckiego. Awangardowy Pomysł Zakładał Umieszczenie Abstrakcyjnych Form Rzeźbiarskich Wzdłuż Drogi Do Żelazowej Woli Na Odcinku 10 Kilometrów, Które Widz Miał Oglądać Z Okien Samochodu Jadącego Z Prędkością 60 Kilometrów Na Godzinę.
Dzieło Nigdy Nie Zostało Zrealizowane, Jednak Jego Założenia Są Wciąż Aktualne. Pomimo Upływu Czasu Zadziwia Rewolucyjnym Podejściem Do Kwestii Pomnika, Rzeźby, Przestrzeni Publicznej, Odczuwania I Odnajdywania Rytmu, Zwraca Uwagę Na Udział I Rolę Przestrzeni W Dziele Sztuki. I Nieustannie Inspiruje Kolejne Pokolenia.

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bluemark Grifftabelle fur Keyboard książka
Bluemark Keyboard Scales książka
Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka
Bluemark Guitar Scales książka

Powiązane Video

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Franciszek Chopin to legenda jeżeli chodzi o muzykę poważną, urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli a zmarł 17 października 1849 roku w Paryżu. Kompozytor ten przeszedł do historii doby romantyzmu, jako najlepszy znawca i pianista w dziejach polskiej muzyki klasycznej. Muzyka Fryderyka Ch

Krystian Zimerman

Krystian Zimerman

Znakomity polski wirtuoz fortepianu urodził się w Zabrzu w roku 1956. Od piątego roku życia pobierał lekcji fortepianu u swojego ojca...

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl