Nuty: Nuty

Żelazowa Wola - dzieje domu Chopina - Mariola Wojtkiewicz

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja po raz pierwszy porządkuje historię Fryderyka Chopina i miejsca w którym mieszkał - od momentu zakupienia majątku przez Ludwikę Skarbek aż do czasów współczesnych. Autorka na bazie zachowanych dokumentów starała się zweryfikować i wyjaśnić niektóre błędne przekazy i wnioski rozpowszechnione do dzisiaj, wzbogacając treść o wiele nowych szczegółów i ustaleń. Książka podzielona jest na dwie części. W historycznej, obejmującej cały XIX wiek, czytelnik znajdzie m.in. informacje dotyczące wyglądu zabudowań dworskich Skarbków, zarówno tych domniemanych, jak i tych, których istnienie zostało potwierdzone źródłowo, dowie się, gdzie dokładnie urodził się kompozytor, oraz pozna więcej szczegółów bliskiej znajomości między rodziną Skarbków i Chopinów. Usystematyzowana również została wiedza na temat kolejnych właścicieli majątku. Część ta kończy się rozdziałem poświęconym uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci Chopina w 1894 roku. To moment przełomowy w historii Żelazowej Woli, który po latach doprowadzi do wykupu oficyny z rąk prywatnych. O trudnościach związanych z nabyciem „Domku Chopina”, jego odbudowie, początkach muzeum traktuje część druga publikacji. Pozycja napisana prostym językiem, zawiera liczne ilustracje, przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych nabyciem rzetelnej, najbardziej aktualnej wiedzy na temat Żelazowej Woli. Tytuł: Żelazowa Wola - Dzieje domu ChopinaAutor: Mariola WojtkiewiczWydawnictwo: Narodowy Instytut Fryderyka ChopinaFormat: 244 stron, A4, miękka Język wydania: polskiISBN: 9788361142409 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Adamiak Mariola ″La Guitarra Latina″ Gitara Latynoamerykaska ksika
PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
Roland FP-60 BK pianino cyfrowe (kolor: czarny)
Fender Acoustasonic 15 wzmacniacz gitarowy akustyczny 15 W
Pieśni F.Chopina

Pieśni F.Chopina

Pieśni w twórczości Chopina nie zajmują zbyt ważnej pozycji, stanowią raczej jej margines. Często powstawały podczas spotkań towarzyskich, kiedy to kompozytor improwizował na poczekaniu różne utwory...

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine, publicysta oraz autor wydanej w formie rozmowy z prof. Marią Szyszkowską kontrowersyjnej chwilami książki "Na każdy temat" porównuje głogowskiego gitarzystę Witolda Smorawińskiego do Chopina, a nawet legendarnej ABBY.

Leszek Wachnik - fagot

Leszek Wachnik - fagot

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu prof. Z. Płużka (dyplom z wyróżnieniem w 1995 r.).

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl