The Pink Mice - Sonata Ksi??ycowa i Dla Elizy


Ludwig van Beethoven
W wykonaniu niemieckiej grupy rockowej, grającej rocka progresywnego "The Pink Mice", tworzonej przez muzyków z zespołu "Lucifer's Friend".
Album powstał w 1971 roku, a grupę Lucifer's Friend mieliśmy przyjemność gościć w Polsce (46 lat później nie wyliczając...) i chociaż był to hard rock, to na koncertach można było usłyszeć nawiązania do muzyki klasycznej.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Ludwig van Beethoven - Sonata Ksi??ycowa cz. 3
Ludwig van Beethoven - Sonata nr 17 - Valentina Lisitsa
Ludwig van Beethoven - Sonata Ksi??ycowa
Ludwig van Beethoven - Sonata Ksi??ycowa
Wszystkie video
Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven

Jeden z trzech klasyków wiedeńskich, reprezentant późnego klasycyzmu Ludwig van Beetohoven miał ogromny wpływ na muzykę Romantyzmu. Urodzony w 1770 roku w Bonn miał trudne dziecińswto. Jego ojciec na siłę pragnął zrobić z syna geniusza muzycznego dlatego też od najmłodszych lat zapisał go na lekcje

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Trzech klasyków z Wiednia

Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl