Flet to ogólna nazwa instrumentów dętych drewnianych wargowych (współcześnie często wykonany jest z metalu, srebra, lub złota). Najczęściej spotykane odmiany fletu to flet wielki najpopularniejszy) oraz flet mały (piccolo).
Syn cenionego skrzypka Giovanniego Battisty Vivaldiego przyszedł na świat w Wenecji w roku 1678. W wieku 25 lat przyjął święcenie kapłańskie i odtąd znany jako „prete rosso” (rudy ksiądz) stał się nauczycielem skrzypiec w Szpitalu Miłosierdzia oraz...
Urodzona w Fukuoce, w Japonii. Po ukończeniu nauki w Tokio, przeniosła się do Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl
Koncert C-dur na flet cz. 3 - sopranino, skomponowany przez Antonio Vivaldiego, jest wyjątkowym utworem muzycznym. Jego wykonanie przez Michalę Petri przykuwa uwagę słuchaczy, którzy mogą cieszyć się wyjątkowym brzmieniem tego rzadko spotykanego instrumentu. Antonio Vivaldi, uznawany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku, przyczynił się do rozwoju muzyki na wiele sposobów. Jego koncerty charakteryzują się czystością harmonii i elegancką melodiką. Właśnie widać to w koncercie C-dur na flet cz. 3 - sopranino, gdzie Vivaldi mistrzowsko wykorzystuje możliwości tego instrumentu, by stworzyć piękny i intrygujący utwór. Michala Petri, utalentowana flakistka, zasługuje na uznanie za swoje wybitne umiejętności techniczne i interpretacyjne. Jej zagrane to koncertu Vivaldiego jest zarówno technicznie doskonałe, jak i pełne emocji i wrażliwości. Jej interpretacja oddaje zarówno barwę i charakter tego utworu, jak i unikalne brzmienie sopranino. Forma koncertu C-dur na flet cz. 3 - sopranino składa się z trzech części. Pierwsza to Allegro, pełne energii i dynamiki. Druga to Largo, gdzie atmosfera staje się bardziej refleksyjna i melodyczna. Trzecia część to Allegro molto, która powraca z pełnym wigoru i energii rytmami. Ten utwór doskonale wpisuje się w epokę baroku, która charakteryzowała się bogactwem barw, kontrastami i chęcią eksperymentowania. Vivaldi, dzięki swoim innowacyjnym pomysłom kompozytorskim, przyczynił się do rozwoju muzyki i pozostawił po sobie wiele niezapomnianych dzieł, takich jak ten koncert na sopranino. Wnioski związane z plastikowym sopranino za 40 PLN nie powinny wpływać na ocenę tego utworu i talentu Michali Petri. Warto docenić zarówno innowacyjność i dostępność instrumentów, jak i umiejętność artystów w przekazywaniu emocji poprzez muzykę.
Ten koncert Vivaldiego na sopranino jest niesamowity! Michala Petri wykonuje go z taką perfekcją, że aż daje mi gęsią skórkę. A co najbardziej mnie zaskoczyło, to fakt, że ta tania plastikowa piszczałka za 40 PLN potrafi tak dobrze grać. Teraz codziennie katuję tym instrumentem żonę i sąsiadów, ale chyba się nie obrażają, bo przecież ta muzyka jest piękna. Już myślę o zbieraniu piszczałek we wszystkich rozmiarach. Warto eksperymentować z różnymi instrumentami, nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalistami!