Nuty: Nuty

Witold Lutosławski: Lacrimosa na sopran, chór i orkiestrę (partytura)

13 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


''Lacrimosa'' na sopran, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną powstała w 1937 jako część planowanego ''Requiem'' mającego być pracą dyplomową Witolda Lutosławskiego. Myśl ta szybko jednak została zarzucona, zaś z dwóch już powstałych fragmentów (Requiem aeternam i Lacrimosa) wojenną zawieruchę przetrwała tylko ''Lacrimosa''.Skomponowana według schematu A-B-A, w swoim muzycznym brzmieniu budzi wyraźne skojarzenia z późną twórczością Szymanowskiego, a zwłaszcza ze ''Stabat Mater'': tonacja a-moll ''zabrudzana'' jest modalizmami, przez pojawiający się na VII stopniu skali czysty trójdźwięk G-dur, zaś dominanta często bywa molowa.W części środkowej solowa melodia sopranu wsparta zostaje na homofonicznej fakturze chóru, w czym zaś można zauważyć nawiązania do romantyzmu, wpływy francuskie, a zwłaszcza ''Requiem'' Fauré'go. Końcowe Amen śpiewane i grane przez wszystkich wykonawców zamyka utwór efektowną wyrazowo frazą, zamierającą w piano. Publiczność poznała obydwa fragmenty ''Requiem'' jesienią 1938 roku, tuż po wojnie Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało ''Lacrimosę'' w opracowaniu na głos i organy i właśnie ta wersja odżyła na początku lat osiemdziesiątych, często wykonywana w kościołach polskich w czasie stanu wojennego. Nuty dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Lacrimosa na sopran, chór i orkiestręAutor: Witold LutosławskiInstrument: sopran, chór, orkiestraStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaWydawnictwo: PWMFormat: 12 stron, N4 stojący (235x305 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: łacińskiISBN: 9790274014773 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Kulpowicz Witold - Etiudy na akordeon z. 1
PWM Kulpowicz Witold - Szkoa gry na akordeonie
PWM Krotkiewski Witold - Gamy i pasae na skrzypce, z. 1 - I pozycja
Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis* należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Zespół założony w roku 1978 przez Ireneusza Łukaszewskiego, od 1983 pozostaje pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Jana Łukaszewskiego.

Fenomenalny koncert „Rachmaninow Gala” poruszył polską publiczność

Fenomenalny koncert „Rachmaninow Gala” poruszył polską publiczność

4 listopada publiczność zgromadzona w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała wyjątkową okazję usłyszeć wybitnego rosyjskiego pianistę Denisa Matsueva i polską orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą Alexandra Sladkovsky’ego, wspólnie wykonujących utwory Siergieja Rachmaninowa...

Akademicka Orkiestra Symfoniczna AMKL

Akademicka Orkiestra Symfoniczna AMKL

Orkiestrę tworzą studenci Wydziału Instrumentalnego, a praca w tym zespole – obok indywidualnych zajęć w zakresie gry na instrumencie – jest jednym z najważniejszych obszarów kształcenia młodych instrumentalistów.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl