Fenomenalny koncert „Rachmaninow Gala” poruszył polską publiczność

4 listopada publiczność zgromadzona w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała wyjątkową okazję usłyszeć wybitnego rosyjskiego pianistę Denisa Matsueva i polską orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą Alexandra Sladkovsky’ego, wspólnie wykonujących utwory Siergieja Rachmaninowa na jedynym w Polsce koncercie „Rachmaninow Gala”.

Przed występem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami wnuka kompozytora i inicjatora światowego tournée, Aleksandra Rachmaninowa. Artyści nie zawiedli publiczności i przygotowali wyjątkową muzyczną ucztę. W pierwszej części Sinfonia Varsovia pod batutą znakomitego dyrygenta Alexandra Sladkovsky’ego niesamowicie zagrała wzruszającą II Symfonię e-moll. Brawurowym i pełnym emocji wykonaniem III Koncertu fortepianowego d-moll w drugiej części Denis Matsuev w pełni ukazał swój wielki talent. Występ wywołał burzę oklasków i owację na stojąco.
Gala zorganizowana dzięki zaangażowaniu firm Gazprom i EuRoPol GAZ spotkała się z ogromnym zainteresowaniem melomanów, a bilety zostały wyprzedane miesiąc wcześniej. Do Filharmonii Narodowej przybyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu, kultury i sztuki. Specjalnie na tę okazję do Warszawy przyleciał wiceprezes Gazpromu, Aleksander Miedwiediew.

Koncert otworzył jubileuszowy cykl „Rachmaninow Gala”, zainicjowany przez Aleksandra Rachmaninowa, który po nagłej chorobie zmarł 1 listopada, pozostawiając w głębokim żalu rodzinę, przyjaciół i cały świat muzyczny. W oficjalnym oświadczeniu Fundacji im. S. Rachmaninowa czytamy, że obchody 140. rocznicy urodzin i jednocześnie 70. rocznicy śmierci kompozytora będą kontynuowane dla uczczenia pamięci o Aleksandrze Rachmaninowie, który całe swoje życie poświęcił pracy na rzecz promocji twórczości swojego dziadka.


Powiązane Video Wszystkie video

Ney Rosauro - koncert na marimbę
J.S.Bach - Koncert podwójny c-moll BWV 1060 cz.3
J.S.Bach - Koncert podwójny c-moll BWV 1060 cz.2
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen struna skrzypcowa E 4/4 (strong)
Flash LED ruchoma gowa WASH Strong 108x3W RGBW ed.II
Stim Ki05 KX2 statyw keyboardowy
SR Ki05S KX2 statyw keyboardowy (srebrny)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl