Fenomenalny koncert „Rachmaninow Gala” poruszył polską publiczność

4 listopada publiczność zgromadzona w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała wyjątkową okazję usłyszeć wybitnego rosyjskiego pianistę Denisa Matsueva i polską orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą Alexandra Sladkovsky’ego, wspólnie wykonujących utwory Siergieja Rachmaninowa na jedynym w Polsce koncercie „Rachmaninow Gala”.

Przed występem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami wnuka kompozytora i inicjatora światowego tournée, Aleksandra Rachmaninowa. Artyści nie zawiedli publiczności i przygotowali wyjątkową muzyczną ucztę. W pierwszej części Sinfonia Varsovia pod batutą znakomitego dyrygenta Alexandra Sladkovsky’ego niesamowicie zagrała wzruszającą II Symfonię e-moll. Brawurowym i pełnym emocji wykonaniem III Koncertu fortepianowego d-moll w drugiej części Denis Matsuev w pełni ukazał swój wielki talent. Występ wywołał burzę oklasków i owację na stojąco.
Gala zorganizowana dzięki zaangażowaniu firm Gazprom i EuRoPol GAZ spotkała się z ogromnym zainteresowaniem melomanów, a bilety zostały wyprzedane miesiąc wcześniej. Do Filharmonii Narodowej przybyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu, kultury i sztuki. Specjalnie na tę okazję do Warszawy przyleciał wiceprezes Gazpromu, Aleksander Miedwiediew.

Koncert otworzył jubileuszowy cykl „Rachmaninow Gala”, zainicjowany przez Aleksandra Rachmaninowa, który po nagłej chorobie zmarł 1 listopada, pozostawiając w głębokim żalu rodzinę, przyjaciół i cały świat muzyczny. W oficjalnym oświadczeniu Fundacji im. S. Rachmaninowa czytamy, że obchody 140. rocznicy urodzin i jednocześnie 70. rocznicy śmierci kompozytora będą kontynuowane dla uczczenia pamięci o Aleksandrze Rachmaninowie, który całe swoje życie poświęcił pracy na rzecz promocji twórczości swojego dziadka.


Powiązane Video Wszystkie video

Mieczys?aw Kar?owicz - koncert skrzypcowy A-dur cz.2
Tatiana i Sergey Nikitin "Wonderful Waltz" (B. Okud?awa)
Carl Maria von Weber - koncert na fagot
House of the rising sun - London Symphony Orchestra

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
Larsen struna skrzypcowa E 4/4 (strong)
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Larsen (635411) Multifilament-Fiberkern struna do altwki D - Strong

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl