Nuty: nuty na organy

Sonata d-moll na organy - ks. Hieronim Feicht

15 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Ks. Hieronim Feicht - założyciel Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, specjalizował się w historii staropolskiej kultury muzycznej, zwłaszcza epoki średniowiecza i baroku. Był edytorem dzieł dawnej muzyki polskiej. Jego dorobek naukowy obejmuje 185 pozycji. Dla muzyki kościelnej szczególne znaczenie miała jego praca poświęcona w pierwszym rzędzie polskim zabytkom chorału gregoriańskiego. Na dorobek kompozytorski ks. Feichta złożyły się głównie religijne utwory chóralne (Msze, motety i pieśni) oraz utwory organowe. Niniejsza publikacja wzbogaca polski koncertowy repertuar organowy o ciekawą pozycję. Nuty na organy dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Sonata d-moll na organyAutor: ks. Hieronim FeichtStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: organyNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PolihymniaFormat: 20 stron, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790901334236 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Cambridge Audio Sonata AR 30 zestaw amplituner + odtwarzacz DVD, srebrny
PWM Boismortier J.B. SONATA E-Moll na flet, viol da Gamba and B.C.
Cambridge Audio Sonata DV 30 odtwarzacz CD/DVD z HDMI, czarny
Cambridge Audio Sonata AR 30 amplituner stereo, czarny
Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Po raz pierwszy usłyszałam Requiem Faure mając lat czternaście. Wówczas cała moja percepcja skupiona była na twórczości jednego z klasyków wiedeńskich, twórcy najbardziej znanej mszy żałobnej - Wolfgang’a Amadeus’a Mozart’a.

Marek Pijarowski

Marek Pijarowski

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl