Nuty: nuty na fortepian

Romuald Twardowski: I Koncert fortepianowy (wyciąg fortepianowy)

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Romuald Twardowski skomponował Koncert fortepianowy nr 1 podczas studiów w Wilnie, w 1956 r. Obecna wersja Koncertu (pierwotna została zagubiona) została zrekonstruowana przez kompozytora w 2005 r., na podstawie wyciągu fortepianowego oraz archiwalnego nagrania dokonanego w r. 1956 przez radio wileńskie.Utwór posiada budowę jednoczęściową. Rozpoczyna się powolnym wstępem, po którym następuje allegro sonatowe z lustrzaną repryzą, a po nim rozbudowana kadencja, o charakterze wirtuozowskim. W zakończeniu ponownie pojawia się temat wstępu, tym razem w rytmie poloneza. Tytuł: I Koncert fortepianowy Autor: Romuald TwardowskiInstrument: fortepianStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychNotacja muzyczna: zapis nutowy, partyturaWydawnictwo: PWMFormat: 52 stron, A4 stojący (210x297 mm), oprawa miękkaISBN: 9790274006723 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Twardowski Romuald - May wirtuoz. atwe utwory na fortepian
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
PWM Twardowski Romuald - Kolorowe nutki. atwe utwory na skrzypce i fortepian
PWM Midlar Marian - Szkoa na wiolonczel, cz. 1 (+ akompaniament fortepianowy)
Romuald Twardowski

Romuald Twardowski

Ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował grę na fortepianie i kompozycję w Wilnie i w Warszawie, a w Paryżu, pod kierunkiem Nadii Boulanger, chorał gregoriański i polifonię średniowiecza. Od 1971 r. wykłada na obecnym Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie...

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Wachnik Trio

Wachnik Trio

Zespół powstał z inicjatywy znakomitego polskiego fagocisty, solisty Filharmonii Narodowej w Warszawie Leszka Wachnika. Do współpracy zostali zaproszeni: oboistka Agnieszka Wachnik oraz profesor Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie Romuald Gołębiowski.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl