Nuty: Nuty

Liliana Zganiacz-Mazur: Słowniczek muzyczny

31 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Książka zawiera ponad 3000 terminów muzycznych posiadających objaśnienia z 44 języków świata. W słowniczku znajdziesz:* terminy muzyczne związane z pojęciami historycznymi ze wszystkich epok* zagadnienia dotyczące budowy utworu, form muzycznych i techniki interpretacji dzieł muzycznych * historyczne i współczesne instrumenty muzyczne (nie tylko europejskie)* skrótowy zapis instrumentów stosowany w partyturach* podstawowe pojęcia z zakresu akustyki* hasła dotyczące zagadnień muzyki rozrywkowej* muzyczne zagadnienia techniczne XXI wieku Tytuł: Słowniczek muzycznyAutor: Liliana Zganiacz-MazurWydawnictwo: ContraFormat: 232 str, A5, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788372153337 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sir James Galway

Sir James Galway

„Człowiek ze złotym fletem” przyszedł na świat w Belfaście w roku 1939. Karierę muzyczną rozpoczął będąc dzieckiem od gry na flażolecie, a mając zaledwie 10 lat wygrał konkurs muzyczny w swoim rodzinnym mieście.

Klasyfikacja instrumentówmuzycznych

Klasyfikacja instrumentówmuzycznych

Instrument muzyczny jest przyrządem do wytwarzania muzyki. Na wysokość dźwięku i jego barwę wpływają właściwości fizyczne wibratora, za pomocą którego wytwarzany jest dźwięk w instrumencie muzycznym. Wibrator jest głównym elementem instrumentu muzycznego, dzięki któremu w najprostszy sposób jesteśmy

SZKOŁY NARODOWE

SZKOŁY NARODOWE

Szkoły narodowe to ruch muzyczny, który powstał w drugiej połowie XIX wieku jako odpowiedź na nacisk romantyzmu germańskiego oraz opery włoskiej. Nurt ten miał na celu podkreślać oraz promować wartości oraz piękno poszczególnych narodów...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl