Nuty: Nuty

Georg Friedrich Handel: Xerxes HWV 40 - Kserkses - nuty na głos i wyciąg fortepianowy

166 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Handel zaczął pisać „Xerxes” 26 grudnia 1737 r. i ukończył trzeci akt 6 lutego 1738 r. Premiera odbyła się 15 kwietnia tego samego roku w King's Theatre na Haymarket. Nastąpiły cztery spektakle, po których praca nie została wysłuchana aż do 1924 roku. Opera skupia się na perskim królu Kserksesie, który zamiast służyć jako dowódca wojskowy lub mąż stanu, pojawia się w centrum bardzo złożonej historii miłosnej. Handel dostarczył domieszkę elementów buffo (wybryki sługi Elviro, głupoty żołnierza Ariodate) do standardowych części opery, takich jak szeroko zadeklarowane nieszczęścia Kserkses, Romildy, Arsamene i Amastre. To przenikanie się pozornie niezgodnych środków stylistycznych miało swoje źródło w Neapolu i można je już znaleźć w librettach z XVII wieku, które były głównymi inspiracjami "Xerxes" Haendla. Choć w tym czasie opera nie zyskała rozgłosu, dziś „Xerxes” jest cenione właśnie za swoje komiczne odcienie i jest regularnie widywane na scenie. Wydanie zawiera nową partyturę wokalną Urtext, opartą na tomie wydanym przez Terence Best dla „Halle Handel Edition” (seria II / tom 39). Spis treści: Besetzung / EnsembleVorwortPrefaceVerzeichnis der Szenen / Index of ScenesOuvertureAtto primo / Erster AktAtto secondo / Zweiter AktAtto terzo / Dritter Akt Tytuł:  Xerxes HWV 40Autor: Georg Friedrich Handel, edytor: Terence Best, aranżer: Andreas KöhsStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: głos, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowySeria: brakWydawnictwo: Barenreiter PrahaFormat: 231 str, 27,0 x 19,0 cm, miękka oprawaJęzyk wydania: niemiecki, włoskiISBN: 9790006526987   zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Midlar Marian - Szkoa na wiolonczel, cz. 1 (+ akompaniament fortepianowy)
PWM Huws Jones Edward - Violin Star vol. 2. Akompaniament fortepianowy i skrzypcowy
PWM Huws Jones Edward - Violin Star vol. 3. Akompaniament fortepianowy i skrzypcowy
PWM Huws Jones Edward - Violin Star vol. 1. Akompaniament fortepianowy i skrzypcowy
Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Uwertura dobiegła końca, kurtyna idzie w górę, słychać jasny, kobiecy głos, wydobywający się z postaci, której kostium ma dać nam obraz bohatera.

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 1

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 1

Jest rok 2012. Mimo że już siedem lat upłynęło od premiery Juliusza Cezara na festiwalu w Glyndebourne, eksperci od reklamy i marketingu nie poprzestają. Egzotyczna realizacja Händla Davida McVicara wróciła...

Jerzy Fryderyk Haendel

Jerzy Fryderyk Haendel

Kompozytor ten urodził się w Halle (aktualne Niemcy) w roku 1685 niemniej jednak w wieku 42 lat dostał obywatelstwo angielskie i zamieszkał na stałe w Londynie. Chociaż nie pochodził z rodziny z tradycjami muzycznymi był młodym talentem, któego nauczycielem był Friedrich Wilhelm Zachow uczący chłopc

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl