Nuty: Nuty

Franz Schubert: Oktett F-dur D 803 - Octet in F major (set of parts) - nuty na oktet instrumentalny (głosy)

203 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Wzorem dla kompozycji zawartych w tej publikacji był Septet op. 20 Beethovena, którego ton divertimento i sześciogłosowy system przejął Franz Schubert, dodając do składu drugie skrzypce. Istnieją pogłoski (choć nie potwierdzone), że utwór ten powstał na zamówienie hrabiego Ferdynanda Troyera, który prowadził salon muzyczny w Wiedniu i sam grał na klarnecie. Pewne jest, że Schubert spisał dzieło w ciągu kilku tygodni na początku 1824 roku, a niedługo później zlecił wykonanie go Troyerowi. Wydanie urtextowe. Dziś jest to jedno z najpopularniejszych dzieł muzyki kameralnej na dużą skalę. Nuty na oktet instrumentalny (głosy) dla zaawansowanych.Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Tytuł: Oktett F-dur D 803 - Octet in F major (set of parts) Autor: Franz Schubert Stopień trudności: dla zaawansowanych Instrument: oktet instrumentalny (głosy) - klarnet, fagot, róg, dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela, kontrabas Notacja muzyczna: zapis nutowy Wydawnictwo: G. Henle Verlag Format: 158 stron, 235 x 310 mm, miękka oprawa Język wydania: angielski, niemiecki, francuski ISBN: 9790201805627 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Schubert Franz - 4 Impromptus na fortepian op. 90
PWM Schubert Franz - Tańce na akordeon
Pyramid 803 Nickel-Plated Steels struny do gitary basowej 40-100
Rohema Percussion Schubert, batuta
Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Franciszek Schubert

Franciszek Schubert

Artysta ten przyszedł na świat w Wiedniu w roku 1797. Od najmłodszych lat uczył się muzyki wraz z ojcem, aż do czasu gdy ten zdał sobie sprawę z potencjału syna i zapisał go na zajęcia u dyrygenta chóru kościelnego.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl