Nuty: nuty na wiolonczelę

Francis Poulenc: Sonate pour Violoncelle et Piano - Sonata - nuty na wiolonczelę i fortepian

162 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Skomponowana w 1948 roku Sonata wiolonczelowa Francisa Poulenca dedykowana była francuskiemu wiolonczeliście Pierre'owi Fournierowi. Utwór składa się z trzech części: Allegro (Tempo diMarcia), Cavatine, Ballabile. Finał Pierre Fournier częściowo pomógł Francisowi Poulencowi skomponować partię wiolonczeli, ponieważ ten ostatni nie był specjalistą od tego instrumentu. Nuty na wiolonczelę dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Francis Poulenc: Sonate pour Violoncelle et Piano - SonataAutor: Francis PoulencStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: wiolonczela, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: HeugelFormat: 60 stron, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielskiISBN: 9790047312754 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Adele - 25 Easy piano (utwory na fortepian)
PWM Twardowski Romuald - piewajce wiolonczele. atwe utwory na dwie wiolonczele
Kawai GX-3 Grand Piano fortepian 188cm
PWM Rni - Jazz standards. Piano play-along (utwory na fortepian, wokal i gitar + CD)
Francis Poulenc

Francis Poulenc

Francuski kompozytor oraz pianista należący do słynnej grupy Les Six (do której należeli również Milhaud, Honegger, Auric, Tailleferre i Durey). Przyszedł na świat w Paryżu w roku 1899, a jego muzyczne powołanie pojawiło się już stosunkowo wcześnie.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl