Nuty: Nuty

Faktura fortepianowa Beethovena - Irena Poniatowska

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pierwsze wydanie 'Faktury fortepianowej Beethovena' ukazało się w 1972 roku nakładem wydawnictwa PWM, aktualnie prezentujemy wydanie nowe, poszerzone o aneks pt. Beethoven - Chopin. Podobieństwa w fakturze fortepianowej.Książka składa się z siedmiu rozdziałów: I. Zagadnienia metodologiczne, II. Geneza faktury fortepianowej, III. Recepcja osiemnastowiecznych środków fakturalnych w bońskim okresie twórczości Beethovena (do 1792 r.), IV. Pierwsze przejawy indywidualizacji faktury fortepianowej w wiedeńskim okresie twórczości Beethovena (do 1800 r.), V. Symfonizacja faktury fortepianowej w środkowym okresie twórczości Beethovena (1800-1815), VI. Nowe rozwiązania fakturalne i wyrazowe w ostatnim okresie twórczości Beethovena (po 1815 r.), VII. Znaczenie faktury fortepianowej Beethovena dla muzyki XIX w.Jest to materiał skierowany szczególnie do studentów muzykologii i studiów muzycznych, ale także do melomanów.   Tytuł: Faktura fortepianowa BeethovenaAutor: Irena PoniatowskaStopień trudności:Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Narodowy Instytut Fryderyka ChopinaFormat: 289 str., miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788361142911 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Beethoven Ludwig van - Najpikniejszy Beethoven na fortepian
PWM Hoffman Jan, Rieger Adam - Wybrane sonatiny na fortepian, z. 1
D′Andrea 351 Pro Grip Brites 0.88 mm kostka gitarowa
D′Andrea Spectra kostka gitarowa 0.6 mm
Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Richard Wagner

Richard Wagner

Ten kompozytor i teoretyk działający w epoce romantyzmu urodził się w Lipsku w roku 1813. Muzyką zaczął interesować się po wsyłuchaniu dzieł Beethovena oraz Webera. Jego pierwsze dzieło- uwertyrę orkiestrową można było usłyszeć w Lipsku, kiedy artysta ten miał 16 lat.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl