Nuty: Nuty

Faktura fortepianowa Beethovena - Irena Poniatowska

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pierwsze wydanie 'Faktury fortepianowej Beethovena' ukazało się w 1972 roku nakładem wydawnictwa PWM, aktualnie prezentujemy wydanie nowe, poszerzone o aneks pt. Beethoven - Chopin. Podobieństwa w fakturze fortepianowej.Książka składa się z siedmiu rozdziałów: I. Zagadnienia metodologiczne, II. Geneza faktury fortepianowej, III. Recepcja osiemnastowiecznych środków fakturalnych w bońskim okresie twórczości Beethovena (do 1792 r.), IV. Pierwsze przejawy indywidualizacji faktury fortepianowej w wiedeńskim okresie twórczości Beethovena (do 1800 r.), V. Symfonizacja faktury fortepianowej w środkowym okresie twórczości Beethovena (1800-1815), VI. Nowe rozwiązania fakturalne i wyrazowe w ostatnim okresie twórczości Beethovena (po 1815 r.), VII. Znaczenie faktury fortepianowej Beethovena dla muzyki XIX w.Jest to materiał skierowany szczególnie do studentów muzykologii i studiów muzycznych, ale także do melomanów.   Tytuł: Faktura fortepianowa BeethovenaAutor: Irena PoniatowskaStopień trudności:Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Narodowy Instytut Fryderyka ChopinaFormat: 289 str., miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788361142911 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Hoffman Jan, Rieger Adam - Wybrane sonatiny na fortepian, z. 1
PWM Beethoven Ludwig van - Najpikniejszy Beethoven na fortepian
D′Andrea 351 Pro Grip Brites 1.21mm kostka gitarowa
D′Andrea 351 Pro Grip Brites 0.88 mm kostka gitarowa
Richard Wagner

Richard Wagner

Ten kompozytor i teoretyk działający w epoce romantyzmu urodził się w Lipsku w roku 1813. Muzyką zaczął interesować się po wsyłuchaniu dzieł Beethovena oraz Webera. Jego pierwsze dzieło- uwertyrę orkiestrową można było usłyszeć w Lipsku, kiedy artysta ten miał 16 lat.

Franz Joseph Haydn

Franz Joseph Haydn

Obok Beethovena i Mozarta wielki przedstawiciel klasycyzmu wiedeńskiego. Uważany za ojca symfonii, sonaty i kwartetu smyczkowego i chociaż nie był ich twórcą przyczynił się do rozkwiu tych form muzycznych, które niemalże nienaruszone przetrwały do początku XX wieku.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl