Nuty: nuty na klarnet

Concertino na na klarnet i orkiestrę - nuty na klarnet z fortepianem - Michał Spisak

52 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Michał Spisak rozpoczął komponować Concertino na klarnet i orkiestrę w roku 1940. Pierwszą część – Allegro – ukończył w Paryżu kilka dni przed rozpoczęciem okupacji niemieckiej, pięć miesięcy później, w Vichy, Andante, a w marcu 1941 roku we Voiron finałowe Allegro. Początkowo Spisak niespecjalnie cenił tę kompozycję, ale po dwudziestu latach dokonał jednak rewizji partytury. Gdy w roku 1971 drukiem ukazało się opracowanie na klarnet i fortepian utwór zyskał sporą popularność.Concertino zawiera charakterystyczną dla stylu Spisaka prostotę formy, motorykę, uproszczone środki, przejrzystą fakturę i pogodny nastrój. Partia solowa ma charakter wirtuozowski.   Tytuł: ConcertinoAutor: Michał Spisak, (redakcja): Jadwiga Kubieniec, Marcin KowalczykStopień trudności: dla zaawansowanychInstrument: klarnet, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: EuterpeFormat: 36+12 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801507785 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lic Lesław - 15 ćwiczeń na klarnet solo
Gewa (708120) Futera z szelkami na klarnet
PWM Hejda Tadeusz - Szkoa na klarnet cz. 1
PWM Rni - Play-along jazz with a jazz trio na klarnet (+ CD)
klarnet

klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany, skonstruowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Brzmienie klarnetu jest ciepłe, barwa soczysta, dźwięk ciemny w niższych, a wyraźny w wyższych rejestrach.

Akademicka Orkiestra Symfoniczna AMKL

Akademicka Orkiestra Symfoniczna AMKL

Orkiestrę tworzą studenci Wydziału Instrumentalnego, a praca w tym zespole – obok indywidualnych zajęć w zakresie gry na instrumencie – jest jednym z najważniejszych obszarów kształcenia młodych instrumentalistów.

Filharmonia Podkarpacka: Pięć miniatur

Filharmonia Podkarpacka: Pięć miniatur

Relacja z Pojawiła się ogromna chęć usłyszenia „Pięciu miniatur” na fortepian Artura Malawskiego w opracowaniu na orkiestrę Piotra Mossa wykonanych ciągiem jedna za drugą, by jeszcze bardziej uwypuklić indywidualny charakter każdej z nich i aby powstała spójność słuchania dająca nową wartość.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl