Nuty: Nuty

Agata Zubel, Maja Kleczewska: Oresteja - seria Opera - płyta CD

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


ORESTEJA Agaty Zubel, dramatopera na solistów, aktorów, chór, perkusję i elektronikę, to śmiałe żonglowanie estetykami i brzmieniami. Zubel jest wybitną śpiewaczką, dlatego jako kompozytorka tak wielką wagę przywiązuje do głosu, najbardziej unikalnego z instrumentów. Co jednak ciekawe, Danuta Stenka w ORESTEI wciela się w dwie skrajności – jest zabójczynią i mścicielem zarazem. W tej opowieści o naturze zła i manowcach sprawiedliwości aktorce partnerują Anna Zawisza (sopran), Michał Sławecki (kontratenor), Tomasz Piluchowski (tenor) oraz Chór Polskiego Radia. Na instrumentach perkusyjnych grają Krzysztof Niezgoda, Leszek Lorent i Tamara Kurkiewicz, dyryguje Szymon Wyrzykowski. Dramatopera Oresteja powstała w 2011 roku na zamówienie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie miała premierę rok później w reżyserii Mai Kleczewskiej. Znamienne, że choć w antycznych dramatach nie występowały kobiety, partie Klitajmestry i Orestesa autorki powierzyły znakomitej Danucie Stence, wprowadzając nowe drogi interpretacji dzieła. Publikacja obejmuje pełne nagranie tej opery w formie płyty CD.  Wykonawcy: Danuta Stenka - Klitajmestra, OrestesAnna Zawisza - KassandraMichał Sławecki - ApolloTomasz Piluchowski - AtenaTamara Kurkiewicz - PerkusjaLeszek Lorent - PerkusjaKrzysztof Niezgoda - PerkusjaChór Polskiego RadiaSzymon Wyrzykowski - Dyrygent Spis utworów: Akt I1. Chór I2. Klitajmestra I3. Chór II4. Klitajmestra II5. Chór III6. Klitajmestra III7. Kassandra8. Chór IV9. Klitajmestra IV10. Chór V11. Atena12. Ajgistosi Akt II13. Ofiarnice14. Orestes I15. Intermezzo I16. Orestes II17. Intermezzo II18. Orestes III19. Intermezzo III20. Apollo21. Furie22. Finał23. Epilog Tytuł: Oresteja / OresteiaAutor: Agata Zubel, Maja KleczewskaWydawnictwo: AnaklasisSeria: OperaFormat: płyta CDJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alice kostka gitarowa AP-100R1-CO Chinese Opera
Meinl Sonic Energy OG-12 12″ OPERA GONG INCL. bijak
Gemini FirstMix cyfrowy kontroler dla DJ poekspozycyjny (otwarta płyta z oprogramowaniem)
Yamaha WF21260R środkowa płyta stykowa klawiatury P-70
Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”

Nowa międzynarodowa płyta Beaty Szałwińskiej – „Aconcagua Project - Astor Piazzolla”, która została uznana przez krytyków muzycznych na całym świecie jednym z największych i najważniejszych hołdów muzycznych oddanych Piazzolli, będzie miała również premierę w Polsce!

Suita

Suita

Jedną z najważniejszych form powstałych w epoce baroku jest suita. Jest to seria tańców, które wraz z Bachem i Heandlem zostały uporządkowane w następujące cztery główne tańce...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl