Festiwal Piosenki Radzieckiej W Zielonej Górze W Latach 1962-1989

15.99 PLN  zobacz w sklepie »


"Praca Pani Agnieszki Marczak Daje Wszechstronny Obraz Festiwalu Piosenki Radzieckiej W Zielonej Górze. Pokazuje Genezę I Rozwój Przedsięwzięcia, śledzi Perypetie Związane Z Organizacją Kolejnych Edycji Imprezy, Wskazuje Na Wątpliwości Towarzyszące Organizatorom, Obserwatorom I Uczestnikom. Zwraca Uwagę Na Gwiazdy Polskiej Muzyki Rozrywkowej, Które Zaczynały Swoją Karierę Na Festiwalu, I Na Te, Które Zaszczycały Koncerty Swoją Obecnością. Porusza Kwestie Amatorstwa/zawodowstwa Uczestników Oraz Rzetelności Jury. Praca Oparta Jest Na Bogatej I Różnorodnej Bazie źródłowej, Obejmującej Zbiory Archiwalne Z Zielonej Góry, Wrocławia I Warszawy, Prasę Centralną I Lokalną, A Także Wywiady. Mimo Znacznego Rozproszenia I Niekompletności Wielu Materiałów Oraz Skąpej Literatury Przedmiotu Autorce Udało Się Stworzyć Spójną Narrację, A Książka Wprowadza Zielonogórski Festiwal Do Nurtu Rozważań Naukowych Nad PRL-owską Rozrywką". Z Recenzji Dr Hab. Joanny Wojdon, Prof. UWr

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Epiphone Sheraton 1962 anniversary VS gitara elektryczna
PWM Sienkiewicz Kuba - Piosenki na gos z fortepianem
PWM Turnau Grzegorz - Piosenki na gos i fortepian
Epiphone Sorrento 1962 anniversary NA gitara elektryczna

Powiązane Video

Rafał Dołęga

Rafał Dołęga

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof.Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof.M.Reina).

Diagnostyka p. Muzyki Poważnej, oddział geriatryczny

Diagnostyka p. Muzyki Poważnej, oddział geriatryczny

- Pani doktor, stan pani Muzyki Poważnej się pogarsza. Symptomy: nikt nie kupuje płyt; rozpieszczony mediami na żądanie słuchacz nie docenia niepowtarzalności koncertów; muzycy są wypaleni. Nie wiemy, co jej jest.

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl