Harfa to najprawdopodobniej najstarszy instrument szarpany, który mógł istnieć już 3000 lat p. n. e. Już w Starożytnej Grecji oraz Rzymie był to instrument o niesamowitej sławie.
'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.
Robert Kwiatkowski należy do grona wybitnych polskich muzyków swojej generacji. Ten znakomity skrzypek i kameralista jest zdobywcą nagród na wielu prestiżowych konkursach kameralnych w kraju i za granicą oraz licznych wyróżnień za dokonania artystyczne.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl
"Pachelbel Canon in D-Dur" to jedno z najbardziej znanych utworów barokowych, napisanych przez niemieckiego kompozytora Johanna Pachelbela. Został skomponowany w XVII wieku i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością. Wyjątkowość tego wykonania polega jednak na nietypowym instrumencie, jakim jest szklana harfa. Robert Tiso, wirtuoz szklanej harfy, zabiera nas w podróż dźwięków, które kruszą standardy muzyczne. To niesamowite połączenie wrażeń wizualnych i dźwiękowych umożliwia nam odkrycie tej klasycznej kompozycji w zupełnie nowym świetle. Forma tego utworu opiera się na kanonie, czyli technice kompozycyjnej polegającej na powtarzaniu tej samej melodi przez różne głosy. W przypadku "Pachelbel Canon in D-Dur" mamy do czynienia z trzema głównymi liniami melodycznymi, które pojawiają się jeden po drugim, a następnie przeplatają się i harmonizują z sobą. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych melodii w muzyce klasycznej. Wchodząc w epokę baroku, "Pachelbel Canon in D-Dur" oddaje charakterystyczne cechy tej epoki - elegancję, harmonię i precyzję w budowie. To utwór, który emanuje spokojem, dostojnością i odzwierciedla estetykę tamtego okresu. Robert Tiso, poprzez swoje mistrzowskie wykonanie na szklanej harfie, potęguje urok i wyjątkowość tego utworu. Ich niezwykłe brzmienie przenosi nas w inny wymiar muzyczny, którym możemy się delektować. To wykonanie "Pachelbel Canon in D-Dur" na szklanej harfie to zarazem hołd dla dzieła Pachelbela, jak i twórczej odwagi Roberta Tiso. Jest to unikalne połączenie tradycji i nowatorstwa, które zaskakuje i zachwyca.
Wow! To jest absolutnie niesamowite! Nie sądziłem, że istnieje coś takiego jak szklana harfa. Robert Tiso robi imponujące rzeczy! Pachelbel Canon D-Dur brzmi jeszcze piękniej na tym instrumencie. To, jak ta muzyka wypełnia przestrzeń, jest magiczne. Wspaniale jest też obserwować, jak Tiso gra na tych przezroczystych kieliszkach. To jest prawdziwa sztuka. Chciałbym kiedyś zobaczyć go na żywo. Jesteście fanami Pachelbela?