Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka, a także w klasie kameralistyki st. wykł. Marka Mosia. Swoje umiejetnosci doskonaliła również na kursach muzycznych pod kierunkiem profesorów: Grigoria Zhislina, Doris Lederer, Claude’
W niedzielny wieczór pod właściwymi sterami wypłynęła w rejs po morzu miłości Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Bassema Akiki.
Trio d'anches REED CONNECTION to wspólna inicjatywa solistów Filharmonii Zielonogorskiej im. Tadeusza Bairda. Główną ideą powstania zespołu jest chęć wspólnego muzykowania oraz promocja muzyki polskiej i światowej.
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
Wideo przedstawia wykonanie utworu "Orawa" autorstwa Wojciecha Kilara, w wykonaniu Możdżer + Aukso oraz Motion Trio pod batutą Marka Mosia. Koncert odbył się w Gdańsku 21 sierpnia 2010 roku. Wojciech Kilar, wybitny polski kompozytor, znany z utworów filmowych, operowych i symfonicznych, jest także twórcą "Orawy". Kompozycja powstała w 1986 roku i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych dzieł Kilara. Inspiracją dla niego był folklor orawski, regionu położonego w polskich Tatrach. W swoim twórczym procesie Kilar czerpał z tradycji i kultury ludowej, co jest widoczne zwłaszcza w "Orawie". To dzieło łączy w sobie elementy etniczne z nowoczesną, symfoniczną stylistyką. Kompozytor wprowadzał zwłaszcza dynamikę dźwięków, tworząc napięcie i kontrasty. Wideo ukazuje orkiestrę Aukso, która współpracuje z zespołem Możdżer i Motion Trio. To spotkanie trzech formacji muzycznych o różnej specyfice przynosi fascynujący efekt. Aukso - orkiestra działająca na pograniczu muzyki klasycznej i rocka, Motion Trio - akordeonowy zespół, a Możdżer - znakomity pianista, odkrywają istotę "Orawy". Pod batutą Marka Mosia, orkiestra wydobywa z nut piękno i ekspresję utworu Kilara. Mosio doskonale zna i rozumie tę kompozycję, co pozwala na precyzyjne kształtowanie brzmienia i interpretację. Wideo jest swoistym zapisem tego pełnego energii i wyrazistości wykonania. "Orawa" przypomina o jednym z najważniejszych aspektów w muzyce - łączeniu tradycji z nowoczesnością. Kilar tworzył piękne dzieło, które rozwija się w dźwiękowym dialogu między orkiestrą, zespołami i solistami. To wspaniałe połączenie talentu i zaangażowania artystów, które warto poznać i doświadczyć.
To było epickie! Pokazano światu, że muzyka klasyczna może być niesamowicie nowoczesna i ekscytująca. Można było zobaczyć, że wykonawcy mają w sobie ogromny talent i pasję. Ich umiejętności i energia były fenomenalne. To był naprawdę unikalny sposób przedstawienia utworu Wojciecha Kilara, który idealnie oddaje atmosferę Orawy. Do tego śliczne tło w postaci Gdańska. Całość wprowadzała mnie w euforię i sprawiła, że chciałem tylko więcej. Chciałbym, aby więcej młodych ludzi miało szansę zobaczyć takie koncerty, żeby przekonać się jak piękna i dynamiczna może być muzyka poważna.