Cappella Gedanensis Crato Büthner - Aria Sunamithica


Cappella Gedanensis jest kontynuatorem założonej w XVI w. Kapeli Rady Miejskiej Gdańska.
Znakomici kompozytorzy najlepsze swe lata i talent oddali w służbie Gdańskowi, pozostawiając bogatą spuściznę, stanowiącą często odkrycie dla kultury europejskiej. Zbiory starogdańskie odgrzebywane w bibliotekach wielu krajów, opracowywane i wykonane przez Zespół Cappella Gedanensis, wzbudzają zachwyt i nieodparcie nasuwają refleksje o bogactwie pięknego dziedzictwa epok poprzednich.
Crato Bühner (1616-1679) przybył do Gdańska z Turyngii. W latach 1652-1679 był kantorem w kościele Św. Katarzyny. Bühner był jednym z twórców, którzy przyczynili się do rozpowszechniania włoskiego stylu koncertującego w Europie północnej.

Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

J.S.Bach - Sarabanda, suita h-moll
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
Wszystkie video
Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis* należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Zespół założony w roku 1978 przez Ireneusza Łukaszewskiego, od 1983 pozostaje pod dyrekcją i kierownictwem artystycznym Jana Łukaszewskiego.

Montserrat Caballé

Montserrat Caballé

Jej międzynarodowa kariera zaczęła się w 1965 roku. Poproszono ją, aby w krótkim czasie nauczyła się roli tytułowej do opery Geatano Donizettiego Lukrecja Borgia. Już pierwsza aria Caballé w Carnegie Hall zdumiała nowojorską publiczność.

Jan Łukaszewski

Jan Łukaszewski

Jan Łukaszewski Uznawany za jednego z najznakomitszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej. Dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl