Nuty: Felietony o muzyce klasycznej

Muzyczny punkt widzenia. Wejdź do świata muzyki poprzez słowa napisane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych-niezwykłych wielbicieli muzyki.
Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, zespołu lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący szerokopojętej muzyki klasycznej, śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected]. Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.


Muzyka i taniec w Biblii - Szczepanowicz

36 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Muzyka i taniec w Biblii' Barbary Szczepanowicz jest książką, której celem jest ukazanie muzyki i tańca świata biblijnego na podstawie cytatów z Pisma ¦więtego, które są dowodem na istnienie praktyki muzycznej i tanecznej zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie.
Biblia zawiera wiele fragmentów o muzyce, instrumentach muzycznych czy tekstów przeznaczonych do śpiewania, ale temat muzyki traktowany jest raczej marginalnie, w porównaniu do sztuki muzycznej dzisiejszych czasów, dlatego autorka z dużą ostrożnością interpretuje pojęcia muzyczne.

Tytuł: Muzyka i taniec w Biblii
Autor: Barbara Szczepanowicz
Stopień trudności:
Instrument:
Notacja muzyczna:
Wydawnictwo: Dehon
Format: 192 str., 143x230 mm, twarda oprawa
Język wydania: polski
ISBN: 9788375193503

zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
AN Ba Krzysztof ″Dreams″ CD
Muzyka a taniec

Muzyka a taniec

To prawda, że muzyka nie potrafi opisać otaczającej nas rzeczywistości tak wiernie jak literatura, film, fotografia, czy malarstwo. Ale też rzadko bywa przegadana jak niektóre powieści, czy banalna jak kiepskie kino. Za to potrafi opowiedzieć o sprawach bardziej ulotnych...

Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Polonez

Polonez

Ten dostojny taniec rozpoczynający i kończący niegdyś ważne uroczystości, bale, a obecnie studniówki swój początek zawdzięcza tańcu ludowemu...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl