Marcin Siwiec

Marcin Siwiec edukację muzyczną rozpoczął w 7 roku życia, zaś przygodę z komponowaniem w wieku 15 lat. Zaczęło się od prostych improwizacji fortepianowych, które z biegiem czasu dopracowywane i rozbudowywane przybierały formę konkretnych utworów muzycznych.

Rok 1996 był dla kompozytora początkiem "nowej ery" - po skompletowaniu niezbędnego sprzętu muzycznego i zamianie papieru nutowego i ołówka na sekwenser i syntezatory narodził się projekt Amee Agaru. Marcin Siwiec oficjalnie rozpoczął działalność kompozytorską w dziedzinie muzyki elektronicznej.

W swoim dorobku kompozytor ma sporo koncertów. Pierwsze miały miejsce w szkole podstawowej. Były to zarówno występy solowe (na fortepianie) jak i zespołowe (chór). Podczas studiów brał udział w koncertach Filharmonii Kieleckiej a zaraz po zakończeniu edukacji śpiewał w Chórze Warszawskiej Opery Kameralnej. W tym okresie uczestniczył w wykonywaniu muzyki Zbigniewa Preisnera między innymi na koncertach w Kopalni Soli w Wieliczce oraz na Akropolu. Występował na scenie Teatru Narodowego w spektaklu "Widma" (Mickiewiczowskie "Dziady" z muzyką Stanisława Moniuszki) oraz w Teatrze Wielkim w operze "Chopin". Od momentu zamieszkania w Lublinie rozpoczął kilkuletnią współpracę z Męskim Zespołem Wokalnym "Kairos" biorąc udział w nagrywaniu muzyki do filmów "Wiedźmin" i "Quo Vadis?" oraz w licznych koncertach i festiwalach.

W 2002 roku wziął udział w zorganizowanym przez Andrzeja Grądkiewicza koncercie "Lublin Ameryce" upamiętniającym ofiary ataków na World Trade Center w Nowym Jorku. Jedną z części tej imprezy był spektakl "Memento", do którego napisał muzykę.

W 2004 roku przyjął zaproszenie do udziału w imprezie pod nazwą EURO ECO MEETING w Złotowie. Na ten występ przygotował suitę "Cztery Żywioły", której stronę wizualną opracował Lubelski Teatr Pantomimy. Koncert w Złotowie kompozytor zalicza do bardzo udanych. Zagrał wówczas dla prawie trzech tysięcy słuchaczy w niesamowitej atmosferze pięknego leśnego amfiteartru.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=YQP4jPw4IFQ]


Rok 2006 przyniósł projekt "Contemporary Electronic Soundscapes" realizowany przez użytkowników polskiego forum twórców i słuchaczy muzyki elektronicznej . Projekt ten jest przedsięwzięciem mającym na celu porównanie jak z określonym, wspólnym tematem zmierzą się muzycy mający rozmaite źródła inspiracji, inną wrażliwość, wyobraźnię i instrumentarium. Na pierwszej składance zatytułowanej "Ticket to Mars" znalazł się utwór "Błękit, Czerń, Czerwień" sygnowany projektem Amee Agaru. Album wydany został przez niemiecką wytwórnię Syngate.

W roku 2007 Marcin Siwiec zagrał na koncercie Elektroniczne Pejzaże Muzyczne w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Koncert odbył się w niezwykle klimatycznym miejscu bo na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=jyS4I3Bw83Y]


Obecnie kompozytor pracuje nad albumami z muzyką relaksacyjną. Pod koniec 2011 roku nakładem wydawnictwa Victor ukaże się płyta "Evening Songs". Prócz tego trwają już prace nad kolejną płytą.

Powiązane Video Wszystkie video

Marcin Nierubiec - Bethesda
Patrycja Piekutowska - Mysterious London
Piotr Restecki O.S.D
Patrycja Piekutowska - Long Time Ago in Moscow

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha YRN 22B flet prosty sopraninowy, strj F, palcowanie barokowe (kolor brzowy)
Monacor MKS-64/WS zestaw głośnikowy (para)
Yamaha YRA 28BIII flet prosty altowy, strj F, palcowanie barokowe (kolor kremowy)
Gewa 830460 pia muzyczna z pokrowcem

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl