Nuty: nuty na skrzypce

Pablo de Sarasate: Zigeunerweisen fur Violine und Klavier op. 20 - Gypsy Airs - Melodie cygańskie - nuty na skrzypce i fortepian

80 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pablo de Sarasate to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej utytułowanych wirtuozów skrzypiec drugiej połowy XIX wieku, który dzięki swoim niezwykle ekspresyjnym utworom brawurowym stał się nieśmiertelny w świecie gry na skrzypcach...Po śmierci Paganiniego wielu muzyków próbowało objąć jego pozycję „diabelskiego skrzypka”, ale żaden z nich nie był w stanie tego zrobić tak przekonująco jak Hiszpan Pablo de Sarasate. Jego unikalna technika gry na skrzypcach od samego początku zachwyciła publiczność. Skomponowane w 1877 roku „Gypsy Airs” mają formę szeroko pojętego węgierskiego Csárdása, ukazując wszelkie wyrafinowanie karkołomnej gry na skrzypcach. Stanowią wyzwanie dla wszystkich skrzypków. Publikacja zawiera nuty na skrzypce i fortepian, dla średnio zaawansowanych.Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Tytuł: Zigeunerweisen fur Violine und Klavier op. 20 - Gypsy Airs Autor: Ernst-Günter Heinemann; Aranżacja: Pablo de Sarasate; Palcowanie: Ingolf TurbanStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: skrzypce, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: G. Henle VerlagFormat: 29 stron, 235 x 310 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: niemieckiISBN / ISMN: 9790201805733Kod wydawcy: HN 573 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Shadow Przetwornik akustyczny Violine 3000 Violine 3000
PWM Rni - The Gypsy Violin. Album of world famous gypsy romances (utwory na skrzypce i fortepian)
Bluemark Grifftabelle fur Keyboard książka
Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka
Rafał Dołęga

Rafał Dołęga

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof.Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof.M.Reina).

Anna Wójtowicz - skrzypce

Anna Wójtowicz - skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Studia kontynuowała w klasie skrzypiec prof. Joshuy Epsteina w Hochschule des Saarlandes fur Musik und Theather.

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Nauke gry na skrzypcach kontynuował w poznańskiej Szkole Talentów w klasie Prof. Bartosza Bryły. Studia muzyczne ukonczyl w Hochschule für Musik und Medien Hannover w klasie Prof. Krzysztofa Węgrzyna.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl