Nuty: nuty na fortepian

Fryderyk Chopin: Complete Works (Ignacy Jan Paderewski) tom XII - Ronda na fortepian

67 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Chopin. Complete Works' najpopularniejsza seria wydań dzieł Fryderyka Chopina, składająca się z 21 tomów, przygotowana przez I. J. Paderewskiego, L. Bronarskiego i J. Turczyńskiego. Głównym celem wydań było przedstawienie dzieł Chopina w jak najwierniejszej formie, dlatego podczas opracowywania utworów opierano się na rękopisach,  kopiach zatwierdzonych przez samego Chopina oraz na pierwszych wydaniach. Prezentowana pozycja, tom XII zawiera Ronda - utwory, które zostały napisane w czasie nauki kompozycji u Elsnera, mają klasyczną formę, technikę brillant i łączą fakturę wirtuozowską z tematyką ludową.Spis utworów: Chopin Fryderyk - Rondo a la Mazur F-dur op. 5Chopin Fryderyk - Rondo C-dur op 73 na dwa fortepianyChopin Fryderyk - Rondo C-dur op. 73 na jeden fortepianChopin Fryderyk - Rondo C-dur op.1Chopin Fryderyk - Rondo Es-dur op.16   Tytuł: Chopin: Complete Works (Paderewski) - XII Ronda na fortepianAutor: (opracowanie) Ignacy Jan Paderewski, L. Bronarski, J. Turczyński Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianSeria: Chopin Complete Works Paderewski Notacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 176 str., N4, miękka oprawaJęzyk wydania: angielskiISBN: 8322411782 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Paderewski Ignacy Jan - Najpiękniejszy Paderewski na fortepian
PWM Chopin Fryderyk - Najpikniejszy Chopin na fortepian
PWM Chopin Fryderyk - Album per pianoforte
PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Chopin – Legendarny twórca.

Fryderyk Franciszek Chopin to legenda jeżeli chodzi o muzykę poważną, urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli a zmarł 17 października 1849 roku w Paryżu. Kompozytor ten przeszedł do historii doby romantyzmu, jako najlepszy znawca i pianista w dziejach polskiej muzyki klasycznej. Muzyka Fryderyka Ch

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl