1. Start
  2. Zespoły
  3. kompozytorzy
  4. Witold Smorawiński

Kontakt

Witold Smorawiński

Głogów


e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Witold Smorawiński

Witold Smorawiński - urodzony w Głogowie, to wybitny gitarzysta, kompozytor oraz pedagog. Pochodzi z rodziny muzyków, stąd od najmłodszych lat ma okazję do występów publicznych. Jest laureatem I nagrody (II nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej w Paryżu (1997) organizowanym przez Union Des Femmes Artistes Musiciennes (UFAM). Brał udział w festiwalach Laureatów Konkursów Muzycznych we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Jako kompozytor ma w swoim dorobku szereg kompozycji na gitarę solo, w których wykorzystuje różne elementy kierunków muzyki XX wieku.


CD Romance de Amor
Album tworzą kompozycje Fryderyka Chopina zagrane z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora oraz utwory mistrza fugi Jana Sebastiana Bacha. Na płycie znalazł się także utwór skomponowany na zamówienie Urzędu Miejskiego w Głogowie z okazji 900-lecia obrony grodu.

CD Podróże Ocean Mój dom
Miłośnicy muzyki klasycznej pośród dziesięciu utworów odnajdą na albumie kompozycje wielkich mistrzów, by wspomnieć w tym miejscu postaci takie jak Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel, Napoleon Coste, Fernando Sor, Jose Vinas, Francisco Tarrega czy Mauro Giuliani. Nie zabraknie także kompozycji własnych. Zdaniem Jarosława Kukulskiego twórczość Smorawińskiego to "profesjonalne kompozycje w profesjonalnym wykonaniu". W dołączonym do albumu booklecie odnajdą Państwo natomiast recenzje, których napisania podjęli się prof. Maria Szyszkowska oraz Genowefa Grabowska. "Cieszę się, że zarówno Maria Szyszkowska jak i prof. Grabowska odpowiedziały pozytywnie na moją prośbę i mają swój udział w tym wspaniałym muzycznym projekcie" - wyznaje Stanley Devine, którego recenzję również odnajdziemy w luksusowo wydanym booklecie.


Zdjęcia

Podobne

Marcin Siwiec

Marcin Siwiec edukację muzyczną rozpoczął w 7 roku życia, zaś przygodę z komponowaniem w wieku 15 lat. Zaczęło się od prostych improwizacji fortepianowych,...
Lublin
tel. 501343051

The Miro

Zajmuję się komponowaniem piosenek w różnych stylach muzycznych głównie od strony melodycznej. Tworzę niepowtarzalne, chwytliwe melodie  do gotowych...
Polska
tel. 604239798

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl