1. Start
  2. Zespoły
  3. soliści i duety
  4. Olga Maroszek - alt

Kontakt

Olga Maroszek - alt

Łódź


e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Olga Maroszek - alt

Olga Maroszek, alt

W roku 2010 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim  Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach.

Śpiewała partie altowe w takich dziełach jak: „Missa Brevis in B” W.A. Mozarta (2004),„Oratorium na Boże Narodzenie” Camille’a Saint – Saensa (2006, Filharmonia Łódzka),”Stabat Mater” Mariana Sawy (2007, Akademia Muzyczna w Łodzi) „Missa Brevis In D” W.A. Mozarta (2008, Filharmonia Łódzka), „Oda na urodziny Królowej Anny” G.F. Haendla (2009, Pałac Poznańskiego w Łodzi), „Msza Koronacyjna C-dur” W.A.Mozarta (2009), „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego (2010). W grudniu 2009 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Juliusza Cezara w operze „Juliusz Cezar” G.F.Haendla pod dyrekcją Paula Esswooda i w reżyserii Artura Stefanowicza. W grudniu 2010 śpiewała rolę Milleny i Marii Antonii w światowej prapremierze opery Marty Ptaszyńskiej „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” w Teatrze Wielkim w Łodzi pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego i w reżyserii Tomasza Koniny. Jako studentka Studiów Doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi śpiewała partię solową Zity w operze studenckiej „Gianni Schicchi”  G. Pucciniego, która została wystawiona w Teatrze Nowym w Łodzi pod dyrekcją Andrzeja Straszyńskiego w kwietniu 2011 r.

Brała udział w kursach interpretacji muzyki barokowej Piotra Łykowskiego (2007) i Artura Stefanowicza (2009), w kursie mistrzowskim Laurenta Pillota (2009) oraz w kursie fonetyki języków obcych w śpiewie prowadzonym przez Esther de Bros ze Szwajcarii (2009). Na XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w kwietniu 2009 roku zdobyła nagrodę specjalną od Giuseppe Giacominiego w postaci tygodniowego pobytu we Włoszech i lekcji śpiewu. W sierpniu 2009 odbyła indywidualny kurs mistrzowski prowadzony przez Giuseppe Giacominiego we Włoszech – w ramach przyznanej nagrody. W marcu 2010 zdobyła I Nagrodę oraz Wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na XII Międzyuczelnianym Konkursie w Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. W kwietniu 2010 roku wraz z pianistką Julią Laskowską uzyskała I Nagrodę w kategorii głos z fortepianem na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

Od 2008 roku współpracuje z łódzkim kompozytorem i wykładowcą AM w Łodzi, Rafałem Gzellą, z którym nagrała dwie płyty. Jedną z muzyką autorstwa kompozytora do słów wierszy poetów polskich „Dzika róża i inne cykle do słów poetów polskich” (2010) oraz „Saudades” wydaną w 2011 r. z opracowanymi na fortepian przez kompozytora znanymi utworami do tekstów takich autorów jak m.in. A. Osiecka czy W. Młynarski.

W 2009 roku wraz z pianistką Elżbietą Tyszecką nagrała płytę wydaną przez wydawnictwo Acteprealable z pieśniami polskich kompozytorów pt. „Polish Songs”.

Jako solistka współpracuje z kilkoma łódzkimi chórami. Bierze udział w licznych koncertach zarówno na terenie Łodzi jak również w innych miastach Polski, a także w Niemczech (Musik Akademie w Rheinsbergu, 2007,2008).

W roku akademickim 2009/2010 została stypendystką Ministra Edukacji Narodowej i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2010 przyznano jej jednorazowe stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Posiada w repertuarze zarówno arie jak i pieśni, dzieła muzyki oratoryjno - kantatowej jak również utwory musicalowe, jazzowe, bluesowe, poezję śpiewaną.

Partie solowe w operach:

1. G.F. Handel - Juliusz Cezar  - rola: Juliusz Cezar

2, M. Ptaszyńska - Kochankowie z Klasztoru Valldemosa - rola: Millene i Maria Antonia

3. G. Puccini - Gianni Schicchi - rola: Zita

4. P. Czajkowski - Dama Pikowa - rola: Hrabina 

Partie solowe w oratoriach i odach:

1. G.B. Pergolesi - Stabat Mater

2. A. Vivaldi - Stabat Mater

3. M. Sawa - Stabat Mater

4. C. Saint - Saens - Oratorium na Boże Narodzenie

5. G.F. Handel - Oda na urodziny Królowej Anny

Partie solowe w mszach:

1. W.A. Mozart - Missa Brevis in B

2. W.A. Mozart - Missa Brevis in D

3. W.A. Mozart - Msza Koronacyjna

Cykle pieśni:

1. A. Tansman - Six Songs For Voice and Piano (1934)

2. I.J. Paderewski - Pieśni op. 7

3. D. Kabalewski - 10 pieśni do sonetów W. Szekspira op. 52 (1955)

4. D. Szostakowicz - Pieśni Żydowskie op. 79 (jako alt) (1948)

5. J. Brahms - Zwei Gesange op. 91

6. Ch. Loeffler - 5 Songs For Voice Viola and PIano

7. Ch. Loeffler - 4 Poems op. 5

8. M. de Falla - Siete Canciones Populares Espanolas

9. G. Finzi - Let Us Garlands Bring op. 18

Pieśni takich kompozytorów jak:

polskie: Moniuszko, Chopin, Karłowicz, Paderewski, Żeleński, Niewiadomski, Tansman

obce: Czajkowski, Glinka, Schubert, Brahms, de Falla, Beethoven, Rachmaninow, Kabalewski, Schumann, Szostakowicz, Loeffler, Finzi i inni

Arie z oper i oratoriów / mszy / kantat takich kompozytorów jak:

Bach, Handel, Pergolesi, Mozart, Saint - Saens, Moniuszko, Donizetti, Verdi, Czajkowski, Ponchielli, Dvorak, Gluck, Paisiello, Menotti, Faure, Rossini, Scarlatti, Webber

Utwory rozrywkowe, z filmów i musicali, standardy jazzowe takich kompozytorów jak:

Bernstein, Gershwin, Porter, Bock, Herman, Kern, Webber, Komeda, Mancini, Ellington, Piazzola, Lennon - Mc Cartney i inni

Utwory skomponowane przez Rafała Gzellę:

1. Z cyklu "Dzika róża"

2. 3 pieśni do słów W. Broniewskiego

4. 6 pieśni do słów ks. Jana Twardowskiego

Utwory do słów m.in. A. Osieckiej i W. Młynarskiego znajdujące się na płycie "Saudades" nagranej przeze mnie i Rafała Gzellę (2011)


 Zdjęcia

Podobne

Zuzanna Olbryś - harfa

Zuzanna Olbryś jest absolwentką PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie harfy prof. Aliny Baranowskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego...
Warszawa

pianista

Szymon Kowalski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Laureat wielu konkursów muzycznych poświęconych m.in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi...

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl