1. Start
  2. Zespoły
  3. soliści i duety
  4. Maria Sławek

Kontakt

Maria Sławek

Kraków

tel:
509 424 658

e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Maria Sławek

 Maria Sławek urodziła się w roku 1988 w Gdańsku i w wieku czterech lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. W 2011 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w  klasie prof. Wiesława Kwaśnego.
W  zakresie kameralistyki  kształciła się pod kierunkiem prof. Janiny Romańskiej-Werner. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Skrzypiec i Altówki krakowskiej Akademii.  
Od października 2012 Maria rozpoczęła podyplomowe studia w klasie prof. Dory Schwarzberg na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.
Mając 15 lat zadebiutowała  na festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki i zagrała z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej.  Jako solistka koncertowała z wieloma polskimi zespołami pod dyrekcją m.in. R.Zimaka, P. Przytockiego, J.Przybylskiego. Jej pasją jest muzyka kameralna. Występowała na festiwalach:  „Wawel o zmierzchu” w Krakowie, „Muzyka lata” w Dębnie czy Festiwal „Sierpień Talentów” w Katowicach.

Od roku 2007 tworzy duet z pianistą Piotrem Różańskim.

W 2012 roku ukazała się wydana przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą "Castello" debiutancka płyta Marii Sławek i Piotra Różańskiego z sonatami R.Schumanna i S.Prokofiewa.

Jako członek „The Orchestra of life” Nigela Kennedy’ego koncertowała w tak prestiżowych salach, jak m.in. Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Meistersingerhalle w Norymberdze, Konzerthaus w Dortmundzie, Tonhalle w Dusseldorfie, Filharmonii Kolońskiej, Monachijskiej,  Beethovensaal w Stuttgarcie, Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall oraz Bridgewater Hall w Manchester.

Od 2011 jest koncertmistrzem młodej orkiestry CORda Cracovia, która miała już okazję współpracować z tak wybitnymi muzykami, jak: Tadeusz Strugała, Daniel Stabrawa, Kaja Danczowska, czy Marcin Dylla.

Maria Sławek swoje umiejętności doskonaliła m.in. pod kierunkiem Maxima Vengerova, Ivry Gitlisa, Ithzaka Rashkovskiego, Petru Munteanu, Wandy Wiłkomirskiej i Dory Schwarzberg. W 2012 roku brała udział w Keshet Eilon Violin Masterclass i Izraelu.
Koncertowała jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Izraelu i USA.
W latach 2003-2006 była podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2007 otrzymała nagrodę maestro Jerzego Katlewicza przyznawaną wyróżniającym się studentom krakowskiej Akademii Muzycznej. W 2009 była stypendystką fundacji „Sapere Auso”,  w  2010 – stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Krakowa dla Młodych Twórców Kultury oraz stypendium Fundacji „Grazella”.   Jest także laureatką prestiżowej  nagrody The Georg Solti Foudation.

www.mariaslawek.com


Zdjęcia

Podobne

Zuzanna Olbryś - harfa

Zuzanna Olbryś jest absolwentką PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie harfy prof. Aliny Baranowskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego...
Warszawa

pianista

Szymon Kowalski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Laureat wielu konkursów muzycznych poświęconych m.in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi...

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl