1. Start
  2. Zespoły
  3. soliści i duety
  4. Magdalena Kania - flet poprzeczny i traverso

Kontakt

Magdalena Kania - flet poprzeczny i traverso

Bielsko-Biała

tel:
505-675-803

e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Magdalena Kania - flet poprzeczny i traverso

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Kazimierza Moszyńskiego. W latach 1984-1988 była członkiem Orkiestry Kameralnej "Capella Cracoviensis".
Obecnie specjalizuje się w grze na instrumentach dawnych (flet traverso, flet renesansowy) oraz współczesnym flecie poprzecznym. Ukończyła kursy interpretacji muzyki baroku w grze na flecie traverso oraz w kameralistyce: w Michaelstein (Niemcy) - pod kierunkiem prof. E.Kubitschka, w Magdeburgu i Bydgoszczy - pod kierunkiem prof. B.Csaloga.
W latach 1993-2010 współpracowała z Orkiestrą Barokową im. G.Ph.Telemanna, biorąc udział w licznych koncertach tego zespołu, jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Koncertowała również z innymi zespołami muzyki barokowej - min. Sinfonia Algovia (projekt niemiecko-polski 2006 r.) w Niemczech (J.S.Bach - suita h-moll). Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Pasji Gdańskiej G.Ph.Telemann.
Obecnie członek Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg z Żywca.
Pasję do fletu przekazuje uczniom w szkołach muzycznych w Bielsku-Białej i w Wiśle.
Bach:


Telemann:

Ennio Moricone:
Zdjęcia

Podobne

Zuzanna Olbryś - harfa

Zuzanna Olbryś jest absolwentką PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie harfy prof. Aliny Baranowskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego...
Warszawa

pianista

Szymon Kowalski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Laureat wielu konkursów muzycznych poświęconych m.in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi...

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl