1. Start
  2. Zespoły
  3. zespoły rozrywkowe
  4. La Vita Quartet

Kontakt

La Vita Quartet

Poznań

tel:
501 743 440

e-mail: lavitaquartet@gmail.com

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

La Vita Quartet

Zespół "La Vita Quartet" powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzi Michał Główka - akordeon, Kuba Czechowicz - skrzypce, Marek Dolecki - fortepian i Marcin Antkowiak - Kontrabas. Połączyła ich wspólna pasja jaką jest muzyka Astora Piazzolli. Tango Nuevo, gatunek wypracowany przez Argentyńskiego Mistrza, jest połączeniem tanga argentyńskiego, jazzu, muzyki poważnej i żydowskiej. Muzycy swoją grą starają się przekazać całą energię płynącą z tej żywej muzyki. Każdy występ artystów jest doświadczeniem niezwykle ekspresyjnym i emocjonalnym, co potwierdzają recenzje z koncertów - "[...] Co za muzykalność i dojrzałość!" (Andrzej Chylewski, Głos Wielkopolski 22/12/11). 

Zespół koncertował już w wielu znaczących salach - Filharmonia Poznańska, Teatro Astra w Castelfidardo (Włochy), Aula Artis w Poznaniu, Blue Note w Poznaniu, Galeria Wielka, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, Aula Politechniki Poznańskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. 

Zespół jest rekomendowany przez jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Europie, prodziekana Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, profesora Klaudiusza Barana oraz wybitnych pedagogów - profesora Wojciecha Malińskiego i mgr Cezarego Witlewskiego.

La Vita Quartet jest stypendystą Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia muzyczne, na swoim koncie ma również szereg znaczących nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych:

I miejsce na 36. Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w kategorii muzyki Astora Piazzolli w Castelfidardo, Włochy 2011r.
III miejsce na XX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii muzyki rozrywkowej, Przemyśl 2011r.
I miejsce na XIV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, Gorlice 2011
Wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa 2011r.
Laureat XVII Słupeckich Spotkań Muzycznych, Słupca 2011r.
III miejsce na XVII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Mława 2011r.
Wyróżnienie na XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Przemyśl 2010r.
Laureat XVI Słupeckich Spotkań Muzycznych, Słupca 2010r.

 
 

 


Zdjęcia

Podobne

Zespół Alternatywa

Najlepszy zespół z Podhala na Twoją imprezę!!! Wejdź na www.allter.pl
Ludźmierz/Nowy Targ
tel. 505869589

Czuły Dotyk Szumu

Czuły dotyk szumu w składzie mart i wedi zajmuje się tworzeniem muzyki rap od 1998 roku. W roku 2002 efektem tej współpracy było wydanie na...
Wrocław

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl