1. Start
  2. Zespoły
  3. soliści i duety
  4. Duet gitar klasycznych braci Kudełka

Kontakt

Duet gitar klasycznych braci Kudełka

Katowice

tel:
505188035

e-mail: [email protected]

Lokalizacja

Wczytuję mapę...
Interwały - gra muzyczna

Gadżety z muzycznym nadrukiem

forum dyskusyjne o muzyce klasycznej Symfonika.pl

Duet gitar klasycznych braci Kudełka

"Nic nie brzmi piękniej niż gitara... chyba, że dwie!"
 
- te słowa Fryderyka Chopina bracia Piotr i Jan Kudełka (laureaci wielu konkursów gitarowych i nagród) wzięli sobie do serca kilka lat temu i utworzyli wspólnie rodzinny duet gitarowy.
Po kilkunastu latach kształcenia w szkołach muzycznych i katowickiej Akademii Muzycznej, mnóstwie zagranych recitali i koncertów solowych, stwierdzili zgodnie, że gdy gra się we dwójkę, radości i frajdy z wykonywania muzyki jest... dwa razy więcej! Od momentu powstania zespołu zagrali razem kilkadziesiąt koncertów.
Wystąpili z recitalami m.in. dla Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Gitary Klasycznej SILESIANA, Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA, Fundacji na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, brali udział w cyklu koncertów zatytułowanych "Lądeckie Lato Muzyczne" czy "Ogródek dźwięków", grali dla Filharmonii Opolskiej, nagrywali dla Polskiego Radia Opole, prezentowali się również za granicą - m. in. na festiwalu muzycznym w Stramberku (Czechy) oraz w Anglii, Grecji, Danii, Szwecji, na Słowacji i Węgrzech.
Koncerty braci Kudełków cechuje duża spontaniczność, ekspresja i radość muzykowania, która szybko udziela się słuchaczowi, pozostawiając go w dobrym nastroju jeszcze na długo po zakończeniu koncertu!

Duet gitarowy Braci Kudełków ma w swoim repertuarze utwory praktycznie z każdej epoki muzycznej - od Bacha do Beatlesów - czyli od pięknych, "poważnych" dzieł starych mistrzów do "lekkich" utworów muzyki rozrywkowej tworzonej w czasach w których aktualnie żyjemy. Pomiędzy tymi dwoma biegunami znajdują się grane przez duet utwory klasyczne (M.Giuliani), muzyka hiszpańska (M. de Falla), transkrypcje utworów fortepianowych (F.Mendelssohn) czy muzyka filmowa (N.Rota, W.Kilar) głównie z polskich filmów i seriali w autorskiej aranżacji na dwie gitary klasyczne.

 


Zdjęcia

Podobne

Zuzanna Olbryś - harfa

Zuzanna Olbryś jest absolwentką PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie harfy prof. Aliny Baranowskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego...
Warszawa

pianista

Szymon Kowalski naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Laureat wielu konkursów muzycznych poświęconych m.in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi...

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl