MUZYKA LATYNOSKA

Muzykę latynoską w niecodziennym wydaniu będzie można usłyszeć dzisiaj w klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu, gdzie wystąpi niemiecki zespół Stefan Grasse Trio. Koncert rozpocznie się dzisiaj (24.11) o godzinie 18.00.

Stefan Grasse Trio
Stefan Grasse Trio zaprezentuje wrocławskiej publiczności program Brisas de Mar, na którego re-pertuar składają się utwory Astora Piazzolli, Badena Powella, Gerarda Nuñeza oraz autorskie kom-pozycje tria. Wszystkie utwory utrzymane są w klimacie gorących południowych rytmów, bossa novy, tanga, flamenco. Stefan Grasse Trio jest jedną z najbardziej fascynujących europejskich grup akustycznych, która pojawiła się w ostatnich latach na międzynarodowych scenach.
Stefan Grasse to gitarzysta szczególnie ceniony za techniczną doskonałość, którą kształcił w klasach jazzu i klasycznej gitary w Munich Jazz School, w Konserwatorium Muzycznym w Norymberdze, w Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow oraz podczas Międzynarodowej Letniej Akademii w Salzburgu, gdzie jego wykładowcą był Pepé Romero. Wśród najważniejszych osiągnięć artysty znajdują się stypendia Bawarskiego Radia i władz miasta Norymbergii, nagroda Szkockiego Towarzystwa Kompozytorów, nagroda „Guitar Challenge 2011” przyznawana przez Royal Scottish Academy oraz zdobyta w 2004 nagroda Kulturforum Franken, a także blisko półtora tysiąca koncertów, zagranych na czterech kontynentach.
Prezentując swoje muzyczne projekty i grając w różnych składach, jako trio, kwartet, kwintet czy też w duetach z innymi wybitnymi muzykami, Stefan Grasse koncertował w Europie, Stanach Zjedno-czonych, Australii i w Chinach. Uświetnił swoją obecnością wiele międzynarodowych festiwali, między innymi, International Autumn Festival w Macedonii, International Guitar Festival w Bath w Wielkiej Brytanii, czy International Guitar Festival Dresden. Nagrywał audycje dla rozgłośni radio-wych z Niemiec, Słowenii, Macedonii, Węgier, Australii, Kalifornii i Chin.
Obecnie Stefan Grasse swoją muzyczną energię ukierunkowuje nie tylko na działalność artystyczną, jest również producentem muzycznym, dyrektorem artystycznym Nuernberg Guitar Nights i wykła-dowcą University of Erlangen-Nuernberg.

Tobias Kalisch jest kontrabasistą o szerokich muzycznych horyzontach, biegnących od jazzu po muzykę świata, od kameralnych koncertów granych w duetach, po teatralne produkcje. Kształcił się w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Norymberdze oraz u wybitnego basisty Mike’a Rich-monda. Jego talent został dostrzeżony przez organizację „Live Music Now”, założoną przez Yehudi Menuhina w celu promowania młodych talentów. Organizacja ta od 2001 roku wspierała działalność artystyczną Kalischa, umożliwiając mu występy w ramach swoich koncertów organizowanych w szpitalach, domach opieki, więzieniach – w miejscach, gdzie ludzie pozbawieni są możliwości wy-brania się na koncert.
Tobias Kalisch stale współpracuje z zespołem Huljet!, grającym muzykę świata oraz z Billem Mo-lenhofem, amerykańskim jazzmanem – wirtuozem wibrafonu. Akompaniował również takim solistom jak: Don Menza, Frank Möbus, Steffen Schorn, Dieter Köhnlein, Harald Rüschenbaum, czy Alejandro Sánchez. Występował w Niemczech i w Europie, w Stanach Zjednoczonych i Argentynie, gościł na wielu festiwalach, między innymi w Paryżu, Wiedniu, Pradze, Nashville i Stuttgarcie.

Radek Szarek to urodzony w Bydgoszczy perkusista, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku sześciu lat, jednak nie od razu przerodziła się ona w miłość do perkusji. Początkowo intere-sował się różnymi instrumentami, głównie pianinem, dopiero jako trzynastolatek rozpoczął regularne lekcje gry na perkusji. W 2002 roku przeniósł się do Niemiec, by kontynuować studia w Hochschule für Musik w Norymberdze. Został stypendystą „Yehudi Menuhin” Foundation, Rotary Club i Nie-mieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Od wielu lat zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach w Niemczech, Polsce i we Włoszech. Dwukrotnie wygrał Konkurs Mozartowski w No-rymberdze oraz Bruno-Rother Jazzwettbewerb w Fürth, w 2003 roku został laureatem First Drum Open Competition we włoskim Fermo, a pięć lat później - Music Competition w Weronie. Polskie jury i polska publiczności doceniła jego talent podczas Gorzów Jazz Celebration w 2007 roku i pod-czas krakowskiego Konkursu Krzysztofa Pendereckiego w 2005 roku. Jego listę osiągnięć należy uzupełnić również tym, że w wieku 26 lat został nauczycielem marimby w Hochschule für Musik w Norymberdze.
Chociaż wraz ze Stefanem Grasse wykonuje utwory muzyki latynoskiej, to jego muzyczne zaintere-sowania oscylują głównie wokół jazzu i klasyki. Współpracował z Billem Molenhofem, Steffenem Schornem, Ney’em Rosauro, Katarzyną Mycką, Krzesimirem Dębskim oraz z orkiestrami: Filharmonii Pomorskiej, bydgoskiej Opery Nova, z Capella Bydgostiensins, Sancta Katharina Orchestra oraz Orkiestrą Kameralną z Heilsbronn.

Powiązane Video Wszystkie video

Kaczor donald farm? mia?? - fortepian
The Pink Mice - Sonata Ksi??ycowa i Dla Elizy
„Cicha noc” – Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki
Hallelujah - gitara i fleciki

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Polskie Karaoke vol. 2 DVD
Native Instrument Kore program komputerowy
MXL Cube mikrofon pojemnościowy
Scanic Club 12 Rotary MK2 - sterownik DMX (brak opakowania)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl