Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.
Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Romana Reinera. Koncertmistrz Opery Krakowskiej. Jako koncertmistrz współpracował również z innymi orkiestrami i zespołami: Orkiestra Ballet Classique de Paris (1998), Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie...
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
Zequinha de Abreu był brazylijskim kompozytorem muzyki popularnej, który urodził się w 1880 roku. Choć jego dorobek jest stosunkowo niewielki, to jego najbardziej znana kompozycja "Tico-Tico" weszła do kanonu muzyki popularnej. Abreu zdobył popularność głównie ze względu na swoje zdolności do tworzenia melodiicznych i energetycznych utworów, które przyciągały uwagę słuchaczy. "Tico-Tico" to utwór instrumentalny, który został opracowany na orkiestrę. Skomponowany w stylu choro, brazylijskiego gatunku muzycznego, utwór odznacza się szybkimi tempami, złożonymi ornamentacjami i technicznymi wymaganiami dla wykonawców. Melodia jest radosna i energetyczna, zachęcając słuchaczy do tańca i ruszenia nogami. Abreu był częścią okresu, który określa się jako belle epoque (piękna epoka) w Brazylii. Był to czas rozkwitu kultury i sztuki, kiedy to powstawały wiele ważnych dzieł i byliśmy świadkami powstania nowych form wyrazu artystycznego. Styl muzyczny choro, do którego należy "Tico-Tico", był jednym z kluczowych aspektów tego okresu, przyczyniając się do rozwinięcia brazylijskiej muzyki popularnej. "Tico-Tico" jest utworem, który nadal cieszy się popularnością na całym świecie. Jego energetyczna melodia i dynamiczne wykonanie sprawiają, że jest on często wykonywany na różnych instrumentach, takich jak gitara czy flet. To wszechobecne użycie utworu jest dowodem na to, jak ważną częścią muzyki popularnej Abreu stał się za sprawą "Tico-Tico". Podsumowując, w twórczości Zequinha de Abreu warto zauważyć znaczenie utworu "Tico-Tico", który przyniósł mu dużą popularność. Jako artyści, jego praca przyczyniła się do rozwoju brazylijskiej muzyki popularnej i jest częścią bogatej belle epoque. Kompozycja ta jest nadal doceniana i wykonywana na całym świecie, co jest hołdem dla talentu Zequinha de Abreu.
To jest naprawdę wyjątkowe video! "Tico-Tico" to jedna z moich ulubionych piosenek, a kiedy usłyszałem, że ktoś zagrał ją na flecie, byłam w szoku! Ta osoba jest absolutnie utalentowana i ma niesamowitą umiejętność grania na flecie. Jako nastolatek, bardzo podziwiam takie umiejętności muzyczne. Dodatkowo, wideo jest świetnie zmontowane, obrazy są piękne i pasują do melodii. Całość sprawia, że chciałbym sam nauczyć się grać na flecie, aby być w stanie zagrać tak pięknie, jak ta osoba. Polecam wszystkim posłuchać tego utworu i zobaczyć, jak pięknie można grać na flecie!