28 lipca w Internecie odbyła się premiera „Dziewcząt z Neapolu” w interpretacji grupy operowej „Les Femmes” i dwóch instrumentalistów. Spektakl cieszy się coraz większą popularnością.
Instrument ten, choć rzadko pojawiający się w składzie orkiestry, jest głęboko zakorzeniony w muzyce ludowej całego świata. Należy on do grupy aerofonów...
Francuski kompozytor oraz pianista należący do słynnej grupy Les Six (do której należeli również Milhaud, Honegger, Auric, Tailleferre i Durey). Przyszedł na świat w Paryżu w roku 1899, a jego muzyczne powołanie pojawiło się już stosunkowo wcześnie.
Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl
Cover utworu "Child in time" w wykonaniu grupy Stary Olsa jest znakomitym przykładem muzycznego talentu i umiejętności tej białoruskiej kapeli. Stary Olsa jest znanym zespołem, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki z okresu renesansu i średniowiecza. Jednak tym razem postanowili sięgnąć po utwór legendarnej brytyjskiej grupy Deep Purple. Utwór "Child in time" pochodzi z albumu Deep Purple "In Rock" z 1970 roku i jest niewątpliwie jednym z najważniejszych utworów w historii rocka. To kilkunastominutowe arcydzieło jest prawdziwą psychozą muzyczną pełną solówek, rytmów i krzyków. Wydawało się, że tak skomplikowany kawałek ciężkiej muzyki będzie trudny do wykonania na historycznym instrumencie, którym posługuje się Stary Olsa. Grupa Stary Olsa, używając tradycyjnych instrumentów takich jak dudy, lutnie i bęben, zdołała jednak przekształcić ten utwór w coś magicznego. Istotą tego coveru jest nie tylko wirtuozeria w grze na instrumentach, ale również w doskonałym przekazaniu emocji i napięcia, które towarzyszą oryginalnej wersji utworu. Odpowiednie brzmienie dud, płynne melodie lutni i rytmiczne bicie bębna wraz ze śpiewem, charakteryzującym się białoruskim akcentem, dają tej piosence zupełnie nowe brzmienie. Wykonanie "Child in time" przez Stary Olsa stanowi dowód na to, jak uniwersalna jest muzyka. Pomimo odległości czasowej i geograficznej, grupa białoruska poradziła sobie świetnie z interpretacją kultowego utworu, nadając mu swój unikalny styl i charakterystyczny brzmienie. Dowodzi to również, że muzyka jest ponadczasowa i może być adaptowana na różne sposoby, bez względu na formę, epokę czy artystów. Warto docenić wysiłek i talent grupy Stary Olsa oraz ich zdolność do zabawy z różnymi gatunkami muzycznymi. Ten cover "Child in time" to doskonały przykład tego, jak muzycy potrafią być kreatywni, eksperymentując z różnymi stylami, jednocześnie oddając hołd klasykom rocka.
To jest absolutnie niesamowite! Nie mogę uwierzyć, że ta młoda kapela jest w stanie zagrać taki trudny kawałek jak "Child in Time". Ich wokalista ma niesamowity głos i potrafi w pełni oddać emocje piosenki. Cała aranżacja brzmi tak profesjonalnie, że aż trudno uwierzyć, że to cover. Brawa dla Starego Olsy za odważne sięgnięcie po tak legendarny utwór i za wykonanie go w taki spektakularny sposób. Niesamowite talenty! Chcę więcej!