Ur. w 1974 r. w Opolu. Studiował kompozycję i grę na altówce w Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1998 r. wykłada na macierzystej uczelni. Wykładał także w Niemczech, USA i Korei Płd...
Obecnie w Poznaniu trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. To zwyczajowo najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce … kiedy nie odbywa się właśnie „Konkurs Szopenowski”. Ale czy skrzypce, nie są czymś bardziej „wrażliwym” od fortepianu ? – tworem ważniejszym?
„Człowiek ze złotym fletem” przyszedł na świat w Belfaście w roku 1939. Karierę muzyczną rozpoczął będąc dzieckiem od gry na flażolecie, a mając zaledwie 10 lat wygrał konkurs muzyczny w swoim rodzinnym mieście.
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
Sebben crudele to aria napisana przez włoskiego kompozytora Antonia Caldary. Jego pełne imię to Antonino Maria Gaspare Giovanni Caldara, urodzony w 1670 roku w Wenecji. Caldara był wybitnym przedstawicielem baroku, epoki w muzyce, która panowała od XVI do XVIII wieku. Twórca ten jest znany przede wszystkim ze swoich licznych kompozycji wokalnych, ale również komponował utwory instrumentalne oraz kantaty. W przedstawionym wykonaniu aria Sebben crudele jest interpretowana przez barytona, którym jest Aleksander Kaczuk-Jagielnik. Baryton to jeden z rodzajów głosu męskiego, charakteryzujący się średnią wysokością i pełnym, mocnym brzmieniem. Aleksander Kaczuk-Jagielnik w swoim wykonaniu odnosi się doskonale do emocjonalnego wydźwięku utworu, przenosząc słuchaczy w świat melancholii i tęsknoty. Magdalena Bałkowska-Moskwa to akompaniator, czyli osoba odpowiedzialna za towarzyszenie soliście podczas wykonania utworu. Jej gra na instrumentach klawiszowych doskonale współbrzmi z głosem Aleksandra Kaczuka-Jagielnika, tworząc harmonijną całość. Współpraca ta przyczynia się do wyjątkowej atmosfery utworu i wzmacnia emocjonalne przesłanie, jakie za nim stoi. Video, w którym prezentowane jest wykonanie Sebben crudele podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego, wprowadza nas w świat muzyki barokowej. Epoka ta charakteryzowała się przede wszystkim bogactwem i rozmachem w komponowaniu oraz wyrazistością emocjonalną. Dzięki artystom takim jak Caldara, możemy dalej czerpać radość z odkrywania niezwykłego dziedzictwa muzycznego, które zachwyciło słuchaczy na przestrzeni wieków.
Wow! To było absolutnie niesamowite! Aleksander Kaczuk-Jagielnik jest niesamowitym talentem w świecie wokalnym. Jego interpretacja "Sebben crudele" A. Caldary była nie tylko technicznie doskonała, ale przede wszystkim pełna emocji. Jego głos był nasycony nagromadzonymi uczuciami, które zdołały przenieść mnie do innego świata. Akompaniament Magdaleny Bałkowskiej-Moskwy doskonale dopełniał całości, tworząc piękne ramy dla występu Aleksandra. Wow, po prostu wow! Nie mogę się doczekać więcej takich utalentowanych wokalistów, które będą nas zachwycać swoimi interpretacjami.