Richard Berkeley – śpiewak, animator kultury, prezes Zarządu Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, którego rodzina pochodzi z Polski studiował śpiew u Ellis Keeler w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Pobierał także prywatne lekcje u Rene Jacobsa, Paula Esswooda, John York Skinnera, Margar
Ten kompozytor i teoretyk działający w epoce romantyzmu urodził się w Lipsku w roku 1813. Muzyką zaczął interesować się po wsyłuchaniu dzieł Beethovena oraz Webera. Jego pierwsze dzieło- uwertyrę orkiestrową można było usłyszeć w Lipsku, kiedy artysta ten miał 16 lat.
Urodzony w Erasbach w 1714 przyczynił się do reformy opery, której obrońcą był sam Richard Wagner. Wychował się na wsi, był ojcem leśniczego, lecz dzięki zdolnościom muzycznym, śpiewając w chórach i grając na skrzypcach przyciągnął uwagę księcia Lobkowicza...
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
Richard Strauss był niemieckim kompozytorem, dyrygentem i pianistą, urodzonym w 1864 roku. Jego twórczość obejmowała wiele gatunków muzycznych, ale to jako kompozytor symfoniczny zdobył największą sławę. "Tako rzecze zaratustra" to jeden z najbardziej znanych utworów Straussa, oparty na filozoficznym poemacie Friedricha Nietzschego o tym samym tytule. Tako rzecze zaratustra składa się z czterech części, z których trzecia i czwarta są najwyżej oceniane. Przedstawiają one dwa zupełnie różne nastroje i atmosfery. Część trzecia, a zarazem również czwartą, wykonują wideo składający się z Orchestra Nazionale di Santa Cecilia pod batutą Antonio Pappano. Orchestra Nazionale di Santa Cecilia to jedna z czołowych orkiestr symfonicznych we Włoszech, założona w 1908 roku. Orkiestra zdobyła międzynarodowe uznanie i sławę dzięki swojemu mistrzowskiemu wykonawstwu i szerokiemu repertuarowi. Antonio Pappano, włoski dyrygent i pianista, jest dyrektorem artystycznym Orchestra Nazionale di Santa Cecilia od 2005 roku. Wykonanie Tako rzecze zaratustra przez Orchestra Nazionale di Santa Cecilia pod batutą Antonio Pappano jest pełne energii i napięcia. Artyści doskonale oddają głębię kompozycji Straussa i potrafią wydobyć z niej emocje, dzięki czemu słuchacze zostają porwani w wir muzycznego doświadczenia. Forma utworu Tako rzecze zaratustra wpisuje się w tradycję poematu symfonicznego, która była popularna w XIX wieku. Strauss mistrzowsko posługuje się melodią, harmonią i instrumentacją, aby przekazać filozoficzne przesłanie poematu Nietzschego. Jego muzyka potrafi poruszyć nasze najgłębsze emocje i skłonić do refleksji nad naszym życiem i egzystencją. Tako rzecze zaratustra op. 30 jest doskonałym przykładem mistrzowskiej kompozycji i interpretacji muzycznej. Dzięki wykonaniu przez Orchestra Nazionale di Santa Cecilia pod batutą Antonio Pappano, możemy docenić piękno i wyjątkowość tego utworu i poczuć jego siłę oddziaływania na nasze emocje i myśli. To wyjątkowe spotkanie geniuszu kompozytorskiego i nadzwyczajnego wykonawstwa muzycznego, które z pewnością zostanie zapamiętane przez wszystkich miłośników muzyki poważnej.
To jest absolutnie epickie! Strauss stworzył prawdziwe arcydzieło w swoim poemancie symfonicznym "Tako rzecze zaratustra". Ta cz. 3/4 jest naprawdę dynamiczna i pełna emocji. Orchestra Nazionale di Santa Cecilia doskonale interpretuje tę muzykę, a Antonio Pappano dyryguje z ogromną pasją. To jest esencja młodzieżowej energii! Naprawdę nie mogę przestać słuchać tego utworu, zawsze mnie on porusza i nakręca. Wspaniała kombinacja talentu, umiejętności i emocji. Dajcie znać, czy też tak Was porusza!