Trio d'anches REED CONNECTION to wspólna inicjatywa solistów Filharmonii Zielonogorskiej im. Tadeusza Bairda. Główną ideą powstania zespołu jest chęć wspólnego muzykowania oraz promocja muzyki polskiej i światowej.
Fryderyk Franciszek Chopin to legenda jeżeli chodzi o muzykę poważną, urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli a zmarł 17 października 1849 roku w Paryżu. Kompozytor ten przeszedł do historii doby romantyzmu, jako najlepszy znawca i pianista w dziejach polskiej muzyki klasycznej. Muzyka Fryderyka Ch
W ramach Polskiej Prezydencji 2011 Polski Chór Kameralny 3 grudnia 2011 wystąpił w przestrzeni RADIALSYSTEM V w Berlinie.
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
W audycji nr 17 Historii Muzyki Polskiej, prowadzonej przez Wojciecha Włodarczyka, przenosimy się w czasie do średniowiecza, konkretnie do roku 1320 według Jerzego Morawskiego. To fascynujący okres w historii Polski, kiedy to polska muzyka zaczynała nabierać kształtu i charakteru. W trakcie audycji zostaniemy wprowadzeni do twórczości kompozytorów działających w Polsce w tamtych czasach. Będziemy mieli okazję poznać ich style kompozytorskie oraz formy muzyczne, które były popularne wówczas. Audycja ta ma nie tylko na celu przedstawienie konkretnych utworów, ale także ukazanie kontekstu kulturowego i społecznego, w jakim powstały. Ważnym elementem audycji jest również redakcja prowadzona przez Stefana Sutkowskiego oraz współpraca z Narodowym Centrum Kultury, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i rzetelność prezentowanych informacji. Podczas audycji zostaną poruszone różne tematy związane z muzyką średniowieczną w Polsce. Możemy się spodziewać, że zostaną omówione różne gatunki muzyczne obecne w tamtych czasach, takie jak chorał gregoriański, organum czy też utwory polifoniczne. Kompozytorzy polscy działający w średniowieczu często byli też duchownymi. Ich utwory mogły być wykonywane podczas ceremonii religijnych czy też pełnić funkcję modlitw. Warto dodać, że wiele z nich przetrwało do naszych czasów dzięki zachowanym rękopisom. Odkrywanie muzyki średniowiecznej w Polsce jest niezwykle ważne dla zrozumienia naszej kultury muzycznej. Dlatego warto posłuchać tej audycji i zgłębić tajemnice dźwięków, które towarzyszyły Polakom wieki temu.
Ta audycja pozwala wniknąć w bogatą historię muzyki polskiej, sięgającą aż do średniowiecza. Przedstawione przez Wojciecha Włodarczyka informacje są niezwykle ciekawe i pouczające. Audycja jest świetnie przygotowana i prezentuje zarówno najważniejsze fakty jak i mniej znane ciekawostki związane z polską muzyką. Dobra współpraca z Narodowym Centrum Kultury i II Programem Polskiego Radia gwarantuje wysoką jakość audycji. Polecam wszystkim, którzy interesują się historią muzyki polskiej!