Childhood - flet z d?oni


Dźwięk powstaje wskutek dmuchania w szczelinę pomiędzy dwiema częściami, a wysokość dźwięku regulowana poprzez manipulację rozmiarem tej szczeliny.
Mitsuhiro Mori i Keisuke Usuda

Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


  • to japońscy artyści, którzy stworzyli unikalne urządzenie muzyczne pt. "Childhood - flet z dłoni". Innowacyjne i kreatywne podejście do tworzenia dźwięku sprawia, że ten instrument z pewnością zasługuje na uwagę. "Childhood - flet z dłoni" działa na zasadzie dmuchania w szczelinę pomiędzy dwiema częściami, co powoduje powstanie dźwięku. Co więcej, wysokość dźwięku można regulować poprzez manipulację rozmiarem tej szczeliny. Dzięki temu instrument ten oferuje szeroką gamę możliwości muzycznych i repertuarowych. Co ciekawe, konstrukcja tego instrumentu wiąże się z fascynacją kompozytora i artysty epoką młodości. Nazwa "Childhood" (pol. "Dzieciństwo") jest z pewnością symboliczna i oddaje ducha tego instrumentu. Ma on na celu przypomnieć nam o radości i niewinności, jaką doświadczamy jako dzieci. Niezwykłość instrumentu "Childhood - flet z dłoni" przede wszystkim polega na wykorzystaniu nietypowych metod tworzenia dźwięku, ale także na jego estetycznym wykonaniu. Zarówno Mori, jak i Usuda są znani z precyzji i staranności w opracowywaniu swoich projektów artystycznych. To właśnie dzięki temu instrument ten wyróżnia się na tle innych. Pozostaje mieć nadzieję, że instrument "Childhood - flet z dłoni" Mitsuhiro Moriego i Keisuke Usudy spotka się z entuzjastycznym przyjęciem i znajdzie swoje miejsce zarówno wśród kolekcjonerów instrumentów muzycznych, jak i wśród artystów i muzyków poszukujących nowych doświadczeń i sposobów tworzenia dźwięku. To zdecydowanie innowacyjne narzędzie, które może przyczynić się do rozwoju i ożywienia muzyki.

  • To jest tak kreatywne i zabawne! Nie przypuszczałem, że można wyciągnąć taki dźwięk z fletu z dłoni. Możliwość regulowania wysokości dźwięku poprzez manipulację rozmiarem szczeliny dodaje tej muzyce jeszcze większej magii. Naprawdę podziwiam umiejętności Mitsuhiro Moriego i Keisuke Usudy. To jest prawdziwa sztuka! Chciałbym nauczyć się tego i zaimponować swoim znajomym. Naprawdę daje to poczucie dzieciństwa i beztroski.

Powiązane Video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Wszystkie video
flet

flet

Flet to ogólna nazwa instrumentów dętych drewnianych wargowych (współcześnie często wykonany jest z metalu, srebra, lub złota). Najczęściej spotykane odmiany fletu to flet wielki najpopularniejszy) oraz flet mały (piccolo).

Trzech klasyków z Wiednia

Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”.

Klasyka przenika się z muzyką pop

Klasyka przenika się z muzyką pop

Ostatnio było o fuzjach muzycznych pomiędzy muzyką rockową i klasyczną, tym razem na tapecie liczne i różnorodne integracje klasyczno-popowe. Znajdziemy takie o których pewnie nawet większość z nas nie zdaje sobie sprawy, utwory inspirowane klasyką, wykorzystujące klasyczne instrumentarium, albo po

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl